Warsztaty językowe na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie

W dniu 24 marca 2017 r. uczniowie klas językowych I c i II c wzięli udział w warsztatach językowych pt. „Drzwi Otwarte” na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.
W czasie pobytu na uczelni uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczyli w wielu interesujących zajęciach. Najpierw wszyscy wysłuchali wywiadu ze studentką lingwistyki stosowanej pt. „Student tłumaczem - o różnorodnych formach kształcenia praktycznego na lingwistyce stosowanej UMCS".

Wywiad  tłumaczony był symultanicznie przez studentów na języki: angielski, francuski, niemiecki i rosyjski. Ponadto, uczniowie wzięli udział w warsztacie pt. „Nosi kaptur to bandyta, maluje po ścianach – wandal".  Krótkie spojrzenie na polskie i niemieckie graffiti. Kolejną atrakcją były warsztaty fonetyczne w czasie których uczniowie wysłuchali krótkich wykładów studentów lingwistyki stosowanej i wzięli udział w konkursach fonetycznych. Następnie uczniowie udali się na „Wycieczkę do kabiny tłumaczeń symultanicznych” gdzie mogli się przekonać na czym polega praca tłumacza ustnego i co zrobić, aby stać się profesjonalistą w tym zawodzie. Na koniec dnia uczestnicy wyjazdu wzięli udział w konkursach językowych – „Języki kluczem do sukcesu”, w których zdobyli atrakcyjne nagrody.