Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Egzamin gimnazjalny - kwiecień 2017 r.

a)       19.04.2017r. (środa)część humanistyczna

• historia i wos – godz. 900 (60 minut);                         [czas przedłużony – 80 minut],
  • j. polski – godz. 1100 (90 minut);                                [czas przedłużony – 135 minut],

b)      20.04.2017r. (czwartek) – część matematyczno-przyrodnicza

• przedmioty przyrodnicze – godz. 900 (60 minut);    [czas przedłużony – 80 min.],
  • matematyka – godz. 1100 (90 minut);                    [czas przedłużony – 135 minut],

c)       21.04.2017r. (piątek)język obcy

• poziom podstawowy – godz. 900 (60 minut);              [czas przedłużony – 80 minut],
  • poziom rozszerzony -  godz. 1100 (60 minut);             [czas przedłużony – 90 minut],

W dniach egzaminu gimnazjalnego

uczniowie klas III przychodzą do szkoły na godz. 830

i zgłaszają się pod odpowiednią salę egzaminacyjną.

Uczniów obowiązuje odpowiedni strój.

Uczeń nie może spóźnić się na egzamin – uczeń spóźniony nie będzie dopuszczony do danej części egzaminu.

Uczeń jest  zobowiązany zabrać na egzamin przybory do pisania:

• pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem(w tym zapasowe)

• linijkę na matematykę.

Nie wolno wnosić na salę żadnych innych przyborów! (np. ołówka)

Nie wolno używać kalkulatora i korektora.

Uczeń powinien mieć przy sobie aktualną legitymację szkolną.

Uczeń nie może wnosić na salę egzaminacyjną telefonu komórkowego i innych urządzeń telekomunikacyjnych.  Stwierdzenie faktu posiadania bądź korzystania np. z telefonu podczas egzaminu jest podstawą do przerwania i unieważnienia egzaminu danego ucznia.

Uczeń powinien pracować samodzielnie, nie może zakłócać przebiegu egzaminu (np. rozmowami lub próbą porozumiewania się z innymi zdającymi). W przypadku niesamodzielnej pracy lub zakłócania przebiegu egzaminu – uczniowi przerywa się egzamin, a jego praca zostaje unieważniona – uczeń opuszcza salę egzaminacyjną.

Po pierwszej części egzaminu w danym dniu następuje przerwa dla uczniów.

Podczas przerwy pomiędzy egzaminami uczniom nie wolno rozchodzić się do domów czy też po całym budynku szkoły. Każdy uczeń powinien udać się  do szkolnej stołówki, gdzie będzie przygotowany  poczęstunek – drożdżówka i herbata.

O godz. 1045 uczniowie zgłaszają się do swoich sal na drugą część egzaminu w danym dniu.