Dzień Języków Obcych

„Nie traktujmy nauki języków obcych tylko jako szkolnego przymusu, ale jako przepustkę do lepszego świata i szerszych możliwości”.

Tradycją naszej szkoły stały się obchody Dnia Języków Obcych. W tym roku świętowaliśmy ten dzień w środę 7 czerwca. Głównym celem spotkania było propagowanie idei nauki języków obcych wśród młodzieży klas pierwszych naszego gimnazjum.

Część słowno-muzyczną przygotowali uczniowie klasy I c językowej. Zaprezentowali oni łamańce językowe, piosenki, wierszyki, wyliczanki w języku angielskim i niemieckim. Program artystyczny wzbogaciła prezentacja multimedialna na temat kultury i tradycji krajów Wielkiej Brytanii i Niemiec oraz utwory kompozytorów niemieckich. Na zakończenie uczniowie przeprowadzili wśród uczestników spotkania quiz o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Dziękujemy za ciekawy występ i gratulujemy talentów!

Opiekę dydaktyczną nad przedsięwzięciem sprawowały panie: Marta Michno, Magdalena Husa, Ewa Przepadło i Joanna Stefańska. Nad wykonaniem dekoracji czuwała p. Anna Tomaszczuk.