Niedziela, 2017-09-24

Imieniny: Dory, Gerarda

Uroczystość pożegnania absolwentów Gimnazjum nr 5 – 22 czerwca 2017r.

„Niełatwo się rozstać, choć za horyzontem wiele nieznanych dróg i dobrych chwil”.

22 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów naszego gimnazjum, w którym wzięli udział uczniowie i ich rodzice, wychowawcy, nauczyciele oraz Dyrekcja Zespołu Szkół nr 3. Na uroczystość przybyła również Pani Halina Wołos Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia.

Uczniowie klas I i II uroczyście pożegnali uczniów klas III. Słowem i piosenką podsumowali trzyletni pobyt absolwentów w murach naszej szkoły.

Trzecioklasiści otrzymali nagrody za najwyższe wyniki w nauce oraz za osiągnięcia w konkursach wiedzy i umiejętności o randze powiatowej, wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, oraz za osiągnięcia sportowe, a także za aktywność i pracę na rzecz środowiska szkolnego.

Otrzymali karty pamiątkowe, a wychowawcy klas symbolicznie rozwiązali zespoły klasowe – każdy absolwent zdjął z tarczy klasowej serduszko ze swoim imieniem i nazwiskiem – symbolem przynależności do klasy.

Absolwenci wyrazili wdzięczność wychowawcom i nauczycielom za to, że wskazywali im drogi rozwoju, że nauczyli ich, jak być dobrymi ludźmi, a rodzicom podziękowali za bezwarunkową miłość.

Uroczystość pożegnania absolwentów przygotowali uczniowie klas I b, I c, II b i II c wraz z nauczycielami: p. Zofią Wlazło, p. Martą Michno, p. Joanną Hałaj, p. Anną Tomaszczuk i p. Łukaszem Markowiczem. Część artystyczną uświetnił występ szkolnego zespołu wokalno – instrumentalnego.

Życzymy tegorocznym absolwentom, żeby spełniali swoje marzenia i odnosili wiele sukcesów w nowych szkołach oraz żeby śmiało kroczyli nowymi drogami.

„Idź własną drogą,

Bo w tym cały sens istnienia,

Żeby umieć żyć”.