,,Historia cichej nocy zaklęta w kolędach”

Atmosfera związana ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole zagościła na dobre 14 grudnia  2017r.  sala gimnastyczna na jedno popołudnie zamieniła się w salę koncertową.

Na program koncertu złożyły się kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, których  zaproszeni goście wysłuchali  przy akompaniamencie zespołu muzycznego złożonego z uczniów naszej szkoły pod opieką pana Łukasza Markowicza.

Występy wokalne dostarczyły słuchaczom wielu wzruszeń, szczególnie, gdy wykonawcami byli najmłodsi spośród naszych uczniów.

Prowadzący koncert -Wiktoria Pac i Jakub Turek przybliżyli przybyłym na koncert gościom historię świąt i wykonywanych kolęd.

W niecodziennej roli wystąpili nauczycieli i pracownicy naszej szkoły.

W wykonaniu chóru żeńskiego wysłuchano kolędy ,,Gdy śliczna Panna syna kołysała”, a chór męski zaprezentował kolędę ,,Przybieżeli do Betlejem”.

Podniosły nastrój zapanował, gdy chłopcy z klasy III d gimnazjum zaśpiewali kolędę –hymn ,,Bóg się rodzi”.

Rola zgromadzonej w sali gimnastycznej  publiczności zasługuje na szczególne uznanie. Stała się ona współwykonawcą koncertu, śpiewając z tymi, którzy występowali na scenie.

Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców naszej szkoły, wspierająca organizację tegorocznego koncertu serdecznie dziękują za przyjęcie zaproszenia na świąteczny koncert kolęd.

Życzymy Państwu Ciepła, Radości i Uśmiechu.

Czyńmy więcej dobrego.

Kochajmy mocniej.