Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Ratujemy klimat”

Praca plastyczna pt. „Natura nam Pomaga” autorstwa uczennicy  naszej szkoły  Agnieszki Dwojak wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Ratujemy klimat”

Pod koniec czerwca 2018 r. rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Ratujemy klimat”. Organizatorem była Fundacja Banku Ochrony Środowiska oraz Poczta Polska. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu przez uczniów projektu znaczka pocztowego, który przedstawia konkretne sposoby ochrony klimatu.

Organizatorzy otrzymali ok 2000 prac plastycznych z całej Polski, z czego każda szkoła mogła przesłać jedynie 3 prace.

Komisja sędziowska stanęła przed trudnym wyborem najlepszych prac. Sędziowie podkreślali wysoki poziom prac. Zgodnie z regulaminem przyznane zostały 3 nagrody główne oraz 10 wyróżnień I stopnia. Dodatkowo Komisja podjęła decyzję o przyznaniu 20 wyróżnień II stopnia.

Pracę Agnieszki Dwojak oraz pozostałych uczestników można oglądać na stronie http://oczamimlodych.pl/projekty

Opiekun artystyczny pani Anna Tomaszczuk