LEKKA ATLETYKA
Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce\
II m - Pawłowska Karolina - skok w dal
I m - Olejarz Karolina - pchnięcie kulą
III m - Korniak Zuzanna - bieg na 100 m
I m - Wojtusik Kacper - bieg na 300 m
II m - Stępak Rafał – bieg na 100 m.
III m - Stelmach Szymon – skok w dal
I m - sztafeta 4 x 100m – (D. Partyka, A. Cios, K. Wojtusik, R. Stępak)
Opiekun: A. Orłowska, J. Gancarczyk
Finał Wojewódzki w indywidualnych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce
II m - Olejarz Karolina – pchnięcie kulą
X m - Pawłowska Karolina – skok w dal
X m - Stępak Rafał - bieg na 100 m
IX m - D. Partyka, A. Cios, K. Wojtusik, R. Stępak - sztafeta 4 x 100m
Opiekun: A. Orłowska
Powiatowa Gimnazjada w Indywidualnych Biegach Przełajowych
bieg na 1000m - II m - Pawłowska Karolina
bieg na 1500m - II m – Banach Aleks
Opiekun: J. Gancarczyk, A. Orłowska
Finał Wojewódzki Gimnazjady w Indywidualnych Biegach Przełajowych
bieg na 1000 m - XI m – Pawłowska Karolina
XX m - Kowal Karolina
bieg na 1000 m - XXII - Szponar Wiktor
bieg na 1200 m - XXX m - Banach Aleks
Opiekun: A. Orłowska
Powiatowa Gimnazjada w Sztafetowych Biegach Przełajowych
IV m - dziewczęta z Gimnazjum nr 5
Skład dziewcząt: Smok Emilia, Korniak Zuzanna, Pawłowska Karolina,
Kusz Klaudia, Kowal Karolina, Drobek Angelika,
Kolano Klaudia, Bulicz Joanna, Kędzia Angelika,
Nizioł Natalia.
Opiekun: A. Orłowska
Międzygimnazjalne Zawody Lekkoatletyczne o Puchar Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Stalowej Woli
Odbyły się dwa rzuty zawodów lekkoatletycznych.
Dziewczęta biegały na dystansie 100m, 300m, 600m, skakały wzwyż i w dal oraz pchały kulą. Klasyfikacja prowadzona była oddzielnie dla każdego rocznika.
Po podliczeniu wyników po dwóch rzutach Gimnazjum nr 5 zajęło III miejsce a w łącznej punktacji w roczniku 2000 I miejsce zajęła Karolina Pawłowska, a w roczniku 1998 I miejsce Emilia Smok i III miejsce Karolina Olejarz.
Wyniki osiągnięte przez dziewczęta z Gimnazjum nr 5 w pierwszym rzucie:
Czuba Karolina - IIm – w skoku w dal
Kolano Klaudia – Im – w biegu na 600m
Kusz Klaudia – IIm – w biegu na 300m
Olejarz Karolina – Im – w pchnięciu kulą
Rusin Natalia – IIIm – w skoku w dal
Pawłowska Karolina – Im – w biegu na 600m
IIm – w skoku w dal
Ciszewska Kamila – IIIm – w biegu na 600m
IIm – w pchnięciu kulą
Smok Emilia – Im – w biegu na 600m
IIm – w skoku wzwyż
Jabłońska Wiktoria – Im – w biegu na 100m
Wyniki osiągnięte przez dziewczęta z Gimnazjum nr 5 w drugim rzucie:
Czuba Karolina - III m – w skoku w dal
Korniak Zuzanna – I m – w biegu na 600m
Kowal Karolina – II m – w skoku w dal
Kolano Klaudia – I m – w pchnięciu kulą
Kusz Klaudia – II m – w biegu na 600m
Olejarz Karolina – I m – w pchnięciu kulą
Pawłowska Karolina – I m – w biegu na 600m
I m – w skoku w dal
Ciszewska Kamila – II m – w biegu na 600m
Smok Emilia – I m – w biegu na 600m
II m – w skoku wzwyż
Hejna Karolina – III m – w skoku wzwyż
Nizioł Natalia – II m – w skoku w dal
Opiekun: A. Orłowska
Halowe Międzygimnazjalne Zawody Lekkoatletyczne
Uczniowie z Gimnazjum nr 5 wzięli udział w Halowych Mistrzostwach Stalowej Woli w Lekkoatletyce w kategorii dzieci młodszych, dzieci starszych i młodzików, które odbyły się na obiektach sportowych PSP nr 11 w Stalowej Woli. Uczniowie biegali na dystansie 35 m dziewcząt i chłopców oddzielnie dla kategorii dzieci starszych (rocznik 2000/ 1999) i młodzików (rocznik 1998). W ogólnej klasyfikacji I miejsce zajęło Gimnazjum nr 5.
Skład uczniów, którzy wzięli udział w zawodach:
Kusz Klaudia, Smok Emilia, Jabłońska Wiktoria, Kolano Klaudia, Korniak Zuzanna,
Bartman Mateusz, Czajka Patryk, Stępak Rafał, Paterek Bartosz, Pawelec Jakub,
Tomala Kamil, Cios Adrian, Okoń Aleksy, Penc Oskar, Bartkowiak Jakub,
Piłat Angelika, Uzdowski Szymon, Wojtusik Kacper, Szcześniak Patryk,
Partyka Dawid, Pawłowska Karolina, Ciszewska Kamila, Brak Natalia,
Wawrzyńczak Katarzyna, Pawłowska Julia, Migielska Jowita, Pietras Julia,
Kędzia Angelika, Janusz Justyna, Drobek Angelika, Banach Aleks,
Szponar Wiktor, Siembida Paweł.
Opiekun: A. Orłowska
KOSZYKÓWKA
Rozgrywki dziewcząt w koszykówce zostały rozegrane na szczeblu miejskim, powiatowym, rejonowym, półfinale wojewódzkim i barażach, gdzie ostatecznie zajęły VI miejsce w województwie. Drużyna chłopców po rozegraniu meczy na wszystkich szczeblach awansowała do finału wojewódzkiego. W finale wojewódzkim drużyna chłopców z Gimnazjum nr 5 zajęła II miejsce w województwie.
Reprezentacja dziewcząt: Paściak Daria, Smok Emilia, Paulina Wojtala, Angelika Piłat, Katarzyna Baran, Patrycja Saszyna, Kamila Janiszewska, Karolina Pawłowska, Kamila Ciszewska i Aleksandra Krawczyk, Karolina Czuba.
Opiekun dziewcząt: J. Gancarczyk
Reprezentacja chłopców: Pietroniec Mateusz, Tarczyński Bartosz, Tabor Damian, Partyka Michał, Chamera Kacper, Wyka Dominik, Schlage Simone, Dąbek Marcin, Wilgosz Michał, Brzózka Marcin, Szpyrka Wojciech, Cios Adrian, Buczek Jacek, Jarosz Dawid.
Opiekun chłopców: D. Skiba
PIŁKA RĘCZNA
Rozgrywki w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców w pierwszym półroczu rozegrane zostały na szczeblu miejskim. Dziewczęta zajęły II miejsce a chłopcy I miejsce i awansowalido dalszych rozgrywek gdzie ostatecznie zajęli III miejsce w Półfinale Wojewódzkim.
Skład drużyny dziewcząt: Nizioł Natalia, Janiszewska Kamila, Rusin Natalia, Szczęch Beata,
Czuba Karolina, Smok Emilia, Gawor Karolina, Paściak Daria,
Kolano Klaudia, Saszyna Patrycja, Pawłowska Karolina,
Baran Katarzyna, Cichoń Magdalena, Ciszewska Kamila,
Łebek Oliwia, Olejarz Karolina.
Opiekun: A. Orłowska
Skład drużyny chłopców: Misztal Kacper, Mudy Filip, Stępak Rafał, Szcześniak Patryk,
Błądek Jakub, Stelmach Szymon,Tomala Kamil, Ujda Paweł,
Cios Adrian, Chamera Kacper, Partyka Dawid, Buczek Jacek.
Opiekun: P. Brzeziński
UNIHOKEJ
IV m – Gimnazjum nr 5 w Powiatowej Gimnazjadzie w unihokeja dziewcząt
Skład drużyny dziewcząt: Czuba Karolina, Kolano Klaudia, Gąbka Natalia.
Nizioł Natalia, Skoczylas Sylwia, Lis Weronika,
Kawa Aleksandra, Saszyna Patrycja.
Opiekun: A. Orłowska
II m - Gimnazjum nr 5 w Powiatowej Gimnazjadzie w unihokeja chłopców
Skład drużyny chłopców: Ujda Paweł. Szcześniak Patryk, Wojtusik Kacper,
Zając Miron, Pawelec Jakub, Orłowski Michał,
Stępak Rafał, Dec Jakub, Wiśniewski Krzysztof,
Sulich Piotr.
Opiekun: P. Brzeziński
PIŁKA SIATKOWA
Rozgrywki w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców odbyły się na szczeblumiejskim.
III m - chłopcy
III m - dziewczęta
Rreprezentacja chłopców: Brzóska Marcin, Wyka Dominik, Szpyrka Wojciech, Ujda Paweł, Wojtusik Kacper, Miron Zając, Bartman Mateusz, Dec Marcin i Pawelec Jakub.
Rreprezentacja dziewcząt: Olejarz Karolina, Golarz Paulina, Dąbrowska Karolina, Dąbrowska Katarzyna, Strzęciwilk Katarzyna i Uczarczyk Oliwia, Szczęch Beata, Cichoń Magdalena i Rusin Natalia
Opiekun: J. Gancarczyk
BADMINTON
X m – w Półfinale Wojewódzkim w badmintona dziewcząt
XIII m – w Półfinale Wojewódzkim w badmintona chłopców
Skład dziewcząt i chłopców: Smok Emilia, Baran Katarzyna, Banaczyk Arkadiusz, Paterek Bartosz.
Opiekun: J. Gancarczyk
TENIS STOŁOWY
Rozgrywki w tenisa stołowego rozegrane zostały na szczeblu miejskim, powiatowym, rejonowym i finale wojewódzkim
II m - dziewczęta Gimnazjum nr 5
VII m - chłopcy Gimnazjum nr 5
Gimnazjum nr 5 reprezentowali: Piasecka Karolina, Wereda Barbara, Uczarczyk Oliwia,
Strzęciwilk Katarzyna, Kozimala Kacper, Hamot Michał,
Nienajadło Jakub, Piątek Patryk.
Opiekun: J. Jankiewicz
SZACHY
Reprezentacja Gimnazjum nr 5 brała udział w Rejonowej Gimnazjadzie w szachach drużynowych, które odbyły się w Rudniku n /Sanem. Drużyna naszego Gimnazjum zajęła VI miejsce, a występowała w składzie: Izabela Bednarz, Kinga Dłużniak, Aleksander Siwek i Wiktor Jarosz.
Opiekun: J. Stefańska
PŁYWANIE
Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w pływaniu dziewcząt i chłopców.
Sztafeta dziewcząt 6x50m w składzie: Klaudia Kolano, Julia Przybylska, Katarzyna Dąbrowska, Paulina Golarz, Emilia Smok i Natalia Nizioł zajęły VII miejsce.
Sztafeta chłopców 6x50m w składzie: Marcin Brzóska, Bartłomiej Koptyra, Miron Zając, Nosek Adrian, Bartłomiej Paterek, i Aleksy Okoń zajęli VII miejsce.
Indywidualnie na 50m:
Marcin Brzóska – III miejsce stylem grzbietowym
Opiekun: J. Gancarczyk
PIŁKA NOŻNA
IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska
Na boiskach Orlik przy ZS nr.3 rozegrany został turniej piłki nożnej o Puchar Premiera Donalda Tuska. Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych – chłopców starszych i chłopców młodszych.
W kategorii chłopców starszych (2000/2001) wygrał zespół z Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli
II etap eliminacji IV Turnieju piłki nożnej o Puchar Premiera Donalda Tuska
I m – Gimnazjum nr 5 i awans do półfinału wojewódzkiego
Półfinał Wojewódzki IV Turnieju piłki nożnej o Puchar Premiera Donalda Tuska
I m – Gimnazjum nr 5 i awans do finału wojewódzkiego
Finał Wojewódzki IV Turnieju piłki nożnej o Puchar Premiera Donalda Tuska
V m – Gimnazjum nr 5
Skład drużyny: Szifer Filip, Cisek Dawid, Sałach Witold, Piędel Kacper,
Drogosz Marek, Szczerski Jakub, Bis Szymon, Latawiec Kacper,
Nienajadło Jakub, Wieprzęć Maciej.
Opiekun: P. Brzeziński
III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Gwardiana Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Stalowej Woli.
Na boisku Orlik przy ul. Wojska Polskiego w Stalowej Woli odbył się III Turniej piłki nożnej o Puchar Gwardiana Klasztoru Kapucynów.
W turnieju wzięła udział reprezentacja Gimnazjum nr 5, która zajęła I miejsce.
Skład reprezentacji: Kuliś Konrad, Kata Arkadiusz, Pawelec Jakub, Dec Jakub,
Stępak Rafał, Szcześniak Patryk, Niwierski Krystian, Ujda Paweł, Wojtusik Kacper.
Opiekun: P. Brzeziński
Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej
W sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 w Stalowej Woli odbył się turniej piłki nożnej, w którym uczestniczyli uczniowie reprezentujący gimnazja z terenu Stalowej Woli i Niska.
I miejsce zajęła drużyna reprezentująca Gimnazjum nr 5
Skład drużyny: Kuliś Konrad, Wojtusik Kacper, Tomala Kamil, Ujda Paweł.
Szcześniak Patryk, Suchora Kacper, Pawelec Jakub, Dec Jakub,
Dec Marcin, Hańczyk Sebastian, Kochowski Szymon, Suchora Kacper,
Sulich Piotr, Wiśniewski Krzysztof, Mudy Filip, Kobylarz Damian.
Opiekun: P. Brzeziński
Turniej Piłki Nożnej Halowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli.
W turnieju udział wzięły reprezentacje ośmiu szkół ze Stalowej Woli oraz szkoły z Pysznicy, Jaty, Ulanowa. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach.
Dziewczęta z Gimnazjum nr 5 ze Stalowej Woli zajęły V miejsce.
Nasze Gimnazjum reprezentowały: Kornelia Pyciak, Wiktoria Pietuszko,
Karolina Czuba, Zbęk Oliwia, Łebek Oliwia, Otto Kamila,
Kędzia Angelika, Pokwapisz Roksana, Gorczyca Julia,
Zaguła Karolina, Drobek Angelika
Opiekun: A. Orłowska
Powiatowy etap eliminacji XVI edycji Turnieju Piłkarskiego Coca-Cola Cup 2014 w kategorii dziewcząt
Dziewczęta z Gimnazjum nr 5 zajęły III miejsce.
Skład drużyny: Janiszewska Kamila, Pietuszko Wiktoria, Czuba Karolina,
Pyciak Kornelia, Zbęk Oliwia, Kędzia Angelika, Gorczyca Julia,
Otto Kamila, Pawłowska Karolina, Bulicz Joanna, Drobek Angelika.
Opiekun: A. Orłowska
Powiatowa Gimnazjada w piłce nożnej dziewcząt.
Zawody odbywały się na boisku „Orlik” przy Zespołe Szkół nr 3.
Dziewczęta ostatecznie zajęły IV miejsce w Powiecie.
Skład drużyny: Janiszewska Kamila, Pietuszko Wiktoria, Czuba Karolina,
Pyciak Kornelia, Zbęk Oliwia, Mączka Oliwia, Otto Kamila
Pawłowska Karolina, Bulicz Joanna, Drobek Angelika.
Opiekun: A. Orłowska
Finał Wojewódzki XVI edycji Turnieju Piłkarskiego Coca-Cola Cup 2014 w kategorii chłopców
Drużyna chłopców z Gimnazjum nr 5 zajęła V miejsce w województwie
Skład drużyny: Suchora Kacper, Hańczyk Sebastian, Sulich Piotr, Ujda Paweł,
Kochowski Szymon, Kobylarz Damian, Tomala Kamil, Iskra Dawid,
Szcześniak Patryk, Jarosz Wiktor.
Opiekun: P. Brzeziński
Powiatowa Gimnazjada w piłce nożnej chłopców
Turniej odbył się na boisku piłkarskim w Zespole Szkół nr 3 w Stalowej Woli.
O pierwsze miejsce w turnieju i awans do rozgrywek Powiatowych rywalizowało 5 szkół.
W finale Powiatowej Gimnazjady uczniowie z Gimnazjum nr 5 zajęli I miejsce.
Skład drużyny: Błądek Jakub, Hańczyk Sebastian, Dec Marcin, Kobylarz Damian,
Kochowski Szymon, Misztal Kacper, Niwierski Krystian, Mudy Filip,
Pawelec Jakub, Stępak Rafał, Suchora Kacper, Ścibik Łukasz,
Sulich Piotr, Wiśniewski Krzysztof, Tomala Kamil, Ujda Paweł,
Kuliś Konrad, Jarosz Wiktor.
Opiekun: P. Brzeziński
IV m – w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli
Skład drużyny: Kufel Patryk, Kuliś Konrad, Wojtusik Kacper, Małek Piotr,
Niwierski Krzysztof, Mudy Filip.
Opiekun: P. Brzeziński
XVI Halowy Turniej piłki nożnej im. Bł. Ks. Bronisława Markiewicza
Do turnieju została zgłoszona drużyna dziewcząt i chłopców. Dziewczęta zajęły III miejsce a chłopcy V miejsce w grupie.
Skład drużyny dziewcząt: Otto Kamila, Bulicz Joanna, Gorczyca Julia.
Drobek Angelika, Zaguła Karolina, Śpiewak Adrianna,
Godawska Anna, Sądej Anna, Olech Aleksandra, Łebek Oliwia,
Pokwapisz Roksana, Kędzia Angelika.
Skład drużyny chłopców: Cisek Dawid, Piędel Kacper, Jarosz Wiktor,
Sałach Witold, Bąk, Seroczyński Rafał, Stelmach Szymon,
Penc Oskar.
Opiekun: P. Brzeziński
V Gimnazjada o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej z okazji Dnia Niepodległości
Organizatorem w tym roku szkolnym było Gimnazjum nr 2. W rywalizacji w konkurencjach sportowych i konkursie wiedzy z historii wzięło udział pięć gimnazjów z terenu Stalowej Woli.
II miejsce zajęło Gimnazjum nr 5
W konkurencjach sportowych naszą szkołę reprezentowali: Bulicz Joanna, Ciszewska Kamila, Cios Adrian, Kuliś Konrad, Wojtusik Kacper
W konkursie wiedzy: Bratejko Małgorzata, Siwek Aleksander, Orłowski Dominik.
Opiekunowie: P. Brzeziński, J. Witek
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, który odbył się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli ul. Hutnicza 15.
Każdy uczestnik eliminacji musiał rozwiązać test wielokrotnego wyboru składający się z 25 pytań obejmujący zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym w tym max. 5 tzw. skrzyżowań, oraz wykonać zadania praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zaliczeniu tych dwóch zadań uczniowie przystąpili do jazdy praktycznej na rowerze gdzie pokonywali sprawnościowy tor przeszkód.
Po zaliczeniu tych zadań nasza drużyna ostatecznie zajęła II miejsce
Skład drużyny: Patryk Czajka, Wołoszyn Marcel, Tomaszewski Kacper.
Opiekunowie: A. Orłowska, A. Partyka