Globe Games 2012

W 2012 dzięki systematycznemu badaniu próbek wody z rzeki San i Bukowa oraz prowadzeniu badań atmosfery nasza szkoła zajęła 9 miejsce wśród polskich szkół biorących udział w programie.

GLOBE GAMES 2012

W czerwcu po raz czwarty uczestniczyliśmy w Ogólnopolskim Seminarium Globe Games 2012 Jastrzębia Góra. W seminarium brali udział uczniowie: Magdalena Małaszowska, Anita Pieniążek, Angelika Sioda, Paulina Wolak razem z opiekunami Agnieszką Chyłą i Agnieszką Maślach.

Naszym zadaniem było wykonywanie szeregu zadań związanych z morzem, klimatem, pogodą i wodą.

Na szlaku zadaniowym badaliśmy czystość wody (zawartość azotanów i azotynów oraz fosforanów).

Nasze kolejne zadanie związane było z oczyszczalnią ścieków i stacją uzdatniania wody.

Uczniowie badali pozostałości po lodowcach – głazy narzutowe.

Dzięki udziałowi w seminarium zdobyliśmy wiedzę oraz mieliśmy okazję porównać nasze doświadczenia w programie.