Globe Games 2013

Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w Programie GLOBE czego dowodem są przyznane miejsca na corocznym seminarium uczniowskim GLOBE GAMES 2013.

W  tym roku w GLOBE GAMES wzięło udział sześcioro uczniów z naszej szkoły: Izabella Bednarz, Klaudia Byczyńska, Natalia Rusin, Arkadiusz Banaczek, Damian Podstawek, Michał Szubartowski pod opieką nauczycieli Agnieszki Maślach i Agnieszki Chyły.

Przed naszymi uczniami stało wiele zadań i problemów do rozwiązania. Podczas tych zadań towarzyszyli nam wykładowcy m. in. dr Krzysztof Markowicz, dr Anna Woźniak oraz wykładowcy z Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.

W tym roku były to zadania związane z odnawialnymi źródłami energii, aerozolami które mają wpływ na klimat.

Podczas tegorocznych zajęć poznawaliśmy historię Darłówka, zwiedzaliśmy bunkry z okresu II wojny światowej.

Poznawaliśmy tez zasady bezpieczeństwa na statkach, ubieraliśmy specjalne morskie ubrania ratunkowe.

Dzięki udziałowi w seminarium pogłębiliśmy naszą wiedzę oraz nawiązaliśmy nowe znajomości.