COCA-COLA CUP 2015

IV miejsce w Finale Wojewódzkim Coca Cola Cup 2015 w piłce nożnej to duży sukces uczniów Gimnazjum nr 5 pod opieką p. Piotra Brzezińskiego.
Turniej finałowy odbył się 2.06.2015 r. na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, gdzie rywalizowało 16 najlepszych drużyn z woj. podkarpackiego, wyłonionych we wcześniejszych dwustopniowych eliminacjach powiatowych. Już sam awans do finału wojewódzkiego był sporym osiągnięciem naszych uczniów.

Gimnazjum nr 5 w I etapie eliminacji okazało się zdecydowanie najlepsze, eliminując ekipy z Gimnazjum nr 2 Stalowa Wola, Gimnazjum nr 7 Stalowa Wola i Gimnazjum nr 1 z Niska, zwyciężając we wszystkich meczach i strzelając rywalom 45 bramek.
W II etapie eliminacji nasza reprezentacja chłopców znów bez utraty punktu okazała się lepsza od gimnazjum z Ulanowa, Zarzecza i Bojanowa (wszystkie mecze wygrane), co dało im  awans do finału wojewódzkiego w Rzeszowie. W finale wojewódzkim Coca Cola Cup 2015 nasza drużyna, w wyniku losowania, znalazły się w jednej grupie z zespołami z Przemyśla, Przeworska i Markowej. Po dwóch zwycięstwach i remisie zajęła I miejsce w grupie awansując do ćwierćfinału, gdzie pokonała drużynę Gimnazjum z Lisiej Jamy 3:2. Zwycięstwo to zapewniło Gimnazjum nr 5 miejsce w czołowej czwórce turnieju obok zespołów z Rzeszowa, Mielca i Krosna. W półfinale wojewódzkim nasza reprezentacja po zaciętym spotkaniu uległa drużynie z Krosna 2:3, które okazało się późniejszym  zwycięzcą turnieju. Nadmienić należy, że porażka w półfinale wojewódzkim była pierwszą od rozpoczęcia eliminacji Coca Cola Cup 2015.

W meczu o III miejsce nasi uczniowie ulegli ekipie z Mielca 1:4, co dało Gimnazjum nr 5 w Stalowe Woli IV miejsce. Na ten sukces zapracowali następujący uczniowie:

Kobylarz Damian
Kuliś Wiktor
Piotrkowski Kacper
Latawiec Kacper
Jarosz Wiktor
Pyz  Piotr
Błądek Jakub

Dec Marcin

Sulich Piotr
Suchora Kacper
Kochowski Szymon

W/w uczniowie reprezentują klasy sportowe III a i II a o profilu piłki nożnej.

Opiekun: p. Piotr Brzeziński