Jak biblioteka obchodziła swoje święto?

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W ramach obchodów swojego święta biblioteka Gimnazjum nr 5 zaprosiła uczniów na ,,Październikowe spotkania z książką, czyli …długą przerwę inaczej!”

Tradycyjnie już w ostatnim tygodniu października, podczas długiej przerwy, w bibliotece G5 pracownicy szkoły czytali na głos fragmenty swoich ulubionych książek z lat szkolnych. W tym roku w akcji głośnego czytania wzięli udział:pani Magdalena Husa- nauczycielka języka angielskiego, pani Iwona Zielińska- psycholog szkolny, pan Piotr Brzeziński- nauczyciel wychowania fizycznego,pani Halina Balbier-  nauczycielka matematyki oraz pani Agnieszka Maślach- nauczycielka geografii.

Zorganizowano także akcję ,,Słodkie wypożyczenia”. Każdy, kto w dniach 24-28 października wypożyczył książkę, otrzymał drobny słodki upominek. Chętnych nie brakowało!

Ponadto, aby zachęcić młodzież do czytania, ogłoszony został konkurs na plakat reklamujący lekturę ,,Krzyżacy” H. Sienkiewicza. Niebawem poznamy laureatów i obejrzymy ich prace.