Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

,,Dziecko, które czyta, stanie się dorosłym, który myśli." Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Booktalking, czyli pięć minut o książce”

Dnia 21 lutego 2017 r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy pt. „Booktalking, czyli pięć minut o książce”, zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Stalowej Woli we współpracy z Zespołem Szkół nr 3. Prezentacje uczniowskie, w trzech kategoriach wiekowych, oceniało jury w składzie: Lilla Witkowska- prezes Wydawnictwa Sztafeta, Danuta Rzeszutek- kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Stalowej Woli oraz Grażyna Janik- polonistka.

W konkursie, którego celem była promocja książki i czytelnictwa, wzięło udział w sumie 59 uczniów klas IV- VI szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu. Uznanie w oczach jury zdobyły dwie uczennice naszej szkoły: Alicja Stawicka z kl. III b zajęła III miejsce, a Gabriella Sharkey z kl. III d została wyróżniona.

Atrakcyjne nagrody rzeczowe i oczywiście książki ufundował Zarząd Powiatu Stalowowolskiego i Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Ten konkurs z cała pewnością był ciekawym sposobem uczczenia Dnia Języka Ojczystego, obchodzonego właśnie 21 lutego.