SZKOLNY KONKURS „Okładka do ulubionej książki”

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU

„Okładka do ulubionej książki”

1. Postanowienia ogólne:

a) Tematem konkursu jest zaprojektowanie frontowej strony okładki do ulubionej książki przy wykorzystaniu programu graficznego Gimp oraz edytora tekstu Word.

b) Autor powinien zawrzeć w pracy interpretację treści i, nie naśladując istniejącej publikacji, stworzyć własną wizję okładki.

b) Organizatorem konkursu jest biblioteka Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli.

2. Cele konkursu:

a) Promowanie czytelnictwa wśród młodzieży.

b) Rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów oraz  umiejętności wypowiedzi artystycznej.

c) Kształcenie umiejętności korzystania z nowoczesnej technologii informatycznej (sprawne posługiwanie się  programem graficznym Gimp oraz edytorem tekstu Word).

3. Uczestnicy konkursu:

a) W konkursie może wziąć udział każdy uczeń Gimnazjum nr 5, który zaprojektuje nowatorską okładkę ulubionej książki.

b) Okładka powinna zawierać czytelny tytuł książki oraz imię i nazwisko autora.

4. Zasady udziału w konkursie:

a) Każda osoba biorąca udział w konkursie powinna przesłać zaprojektowaną przez siebie okładkę.

b) Okładka powinna zawierać czytelny tytuł książki oraz imię i nazwisko jej autora.

c) Prace mają być wykonane samodzielnie, muszą być pracami autorskimi, które wcześniej nie były nagradzane.

d) Prace należy przesłać na adres mailowy: bozenabrys@wp.pl

5. Termin nadsyłania prac: 15 listopada 2017 roku.

6. Jury:

a) Prace będą oceniane przez Jury powołane przez Organizatora konkursu, które wyłoni Laureatów.

b) Decyzja Jury o przyznaniu nagrody lub wyróżnienia jest ostateczna i nie przysługuje od niej prawo

odwołania się od niej.

7.  Kryteria oceny:

- oryginalne ujęcie tematu/motywu przewodniego konkursu,

- walory artystyczne,

- oryginalność projektu,

- kompozycja,

-  własna interpretacja.

8. Postanowienia końcowe:

a) Organizator zastrzega sobie prawo do prezentowania i publikacji prac konkursowych w celach promocyjnych na stronie internetowej szkoły.

b) Organizator zastrzega sobie prawo przerwania, zmiany lub przedłużenia Konkursu w razie

wystąpienia przyczyn od niego niezależnych.

c) Przystąpienie uczestnika do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją treści niniejszego Regulaminu.

d) Dodatkowych informacji udzielają panie: Bożena Bryś- Ordelowska, Izabela Środoń.