Europejski Dzień Języków Obcych

W dniu 21 maja 2014r. odbyła się w naszym Gimnazjum uroczystość - Europejski Dzień Języków Obcych.

Uczniowie klas pierwszych i drugich mieli świetną okazję, by zapoznać się z kulturą niemiecko – i anglojęzyczną oraz zastanowić się nad wpływem tych języków i krajów z nimi związanych na naszą kulturę, edukację i obyczaje.

Jest wiele powodów, dla których warto uczyć się języków obcych. Nie należy traktować ich tylko jako przymus szkolny, ale jako przepustkę do lepszego świata i szerszych możliwości.

W tym dniu uczniowie mogli obejrzeć także wystawę książek oraz czasopism w języku niemieckim i angielskim, prezentację multimedialną poświęconą Anglii i Niemcom, wziąć udział w quizie językowym oraz przeczytać wiele ciekawych wiadomości zaprezentowanych na kolorowych plakatach.

Spotkanie przygotowali uczniowie klas II b i II e wraz z nauczycielami języka angielskiego

- P. Katarzyną Pyz, P. Magdaleną Husa, P. Haliną Kozikowską i języka niemieckiego P. Joanną Stefańską i P. Martą Michno. Oprawę muzyczną zapewnił szkolny zespół pod batutą P. Łukasza Markowicza.