Warsztaty profilaktyczno - edukacyjne

W dniach 05.05.2016 - 27.05.2016 uczniowie klas trzecich Gimnazjum nr 5 uczestniczyli w warsztatach profilaktyczno - edukacyjnych w Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR w Stalowej Woli. Zajęcia prowadziła pani Jadwiga Mroczek - psycholog i terapeuta uzależnień.

Podczas zajęć uczniowie mogli się dowiedzieć o szkodliwości różnego rodzaju substancji odurzających i ich zgubnym wpływie na organizm człowieka, konsekwencjach prawnych wynikających z ich posiadania i rozprowadzania oraz mieli możliwość wysłuchania świadectwa człowieka, który przez wiele lat brał narkotyki.

Młodzież wspólnie opracowywała plakaty promujące życie wolne od różnego rodzaju substancji odurzających i wskazywała na różne ciekawe formy spędzania czasu bez potrzeby sięgania po tego typu środki, a także uczyła się asertywnego odmawiania w przypadku spotkania się z propozycją sięgnięcia po substancje zakazane.