„Świat jest teatrem - aktorami ludzie. Teatr w klasie”

W dniu 31.05.2016 r. rodzice uczniów klasy I c, dyrektor ZS nr 3 p. Marek Kopera oraz wychowawczyni p. Magdalena Husa obejrzeli  prezentację projektu edukacyjnego z języka niemieckiego pt. „Świat jest teatrem - aktorami ludzie. Teatr w klasie”. Była to doskonała okazja do zaprezentowania stopnia opanowania języka niemieckiego przez uczniów klasy I c.

Projekt był realizowany od 11.04.2016 r. do 31.05.2016 r.  W tym czasie powstały: prezentacja multimedialna oraz wersja papierowa słownika teatralnego zatytułowana  ,,Słownictwo związane z teatrem”, dwujęzyczna książeczka – tłumaczenie tekstu sztuki teatralnej, plakat teatralny, zaproszenia dla gości oraz przedstawienie teatralne pt. „Ich suche Tiere für meinen Zirkus”. Każdy z uczniów musiał sam zaprojektować i wykonać kostium bohatera sztuki, którego odgrywał.  Elementy dekoracyjne, jak i samą dekorację wykonali wszyscy uczestnicy projektu. Opiekunem dydaktycznym przedsięwzięcia była p. Marta Michno.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną ukazującą działalność klasy językowej w roku szkolnym 2015/2016.