Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

,,Dziecko, które czyta, stanie się dorosłym, który myśli”

W październiku 2016 r. wszystkie klasy gimnazjum wzięły udział w zajęciach bibliotecznych na temat ,,Wpływ czytania na rozwój intelektualny i emocjonalny człowieka”. Spotkania z młodzieżą w pomieszczeniu biblioteki Gimnazjum nr 5 poprowadziła pani Bernadetta Burdzy, pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Stalowej Woli.

Prowadząca w formie prezentacji multimedialnej przedstawiła uczniom powody, dla których warto czytać. Później uczniowie opowiadali o swoich ,,przygodach” z książką i dyskutowali na temat zalet czytania książek. Na zakończenie zajęć młodzież obejrzała dwa krótkie filmiki: pierwszy z nich, w dość przewrotny i oryginalny sposób, zachęcał do czytania, drugi zaś pokazał, jak na książkę można poderwać dziewczynę!

Zajęcia były bardzo ciekawe i skłoniły część młodzieży do autorefleksji na temat czytania. Niektórzy głośno zadeklarowali, że będą więcej czytać. Brawo!