Festiwal Nauki w Rzeszowie

Uczniowie klasy IIb badawczo – przyrodniczej pod opieką Agnieszki Chyły i Agnieszki Maślach 18.09.2017 wzięli udział w Festiwalu Nauki w Rzeszowie.

Tegoroczna edycja Festiwalu Nauki odbywała się w nowoczesnym G2A – Arena w Jasionce. Ideą festiwalu jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzanie zainteresowania kierunkami technicznymi. Piknik naukowy, wykłady, wystawy interaktywne, kreatywne zabawy to tylko niektóre atrakcje, na jakie mogliśmy liczyć.

Uczniowie uczestniczyli w wykładzie Pana Korka „Brr…Jak zimno” o ujemnych temperaturach, o rozprężaniu gazów, o zjawisku Leibniza. Oglądali strefę pikniku naukowego, w której znaleźli się ponad 50 stanowisk. Podczas festiwalu zobaczyli wynalazki i eksponaty naukowe, roboty, drony, eksperymenty chemiczne i fizyczne, poznawali tajniki nowoczesnych technologii IT, spróbowali swoich sił na symulatorach lotu, a także rozwiązywali łamigłówki i bawili się nauką.