REGULAMIN KORZYSTANIA PRZEZ UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 5 W STALOWEJ WOLI Z NIEODPŁATNYCH PODRĘCZNIKÓW, MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH

1. Podręczniki wypożyczone uczniom stanowią własność Gimnazjum nr 5.
  2. Dołączona do podręcznika płyta CD stanowi integralną część podręcznika i należy ją zwrócić wraz z podręcznikiem. Zagubienie płyty CD skutkuje koniecznością zwrotu kosztów całego podręcznika lub odkupieniem podręcznika.
  3. Podręczniki użytkowane są przez okres minimum 3 lat.
  4. Biblioteka prowadzi ewidencję podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych.
  5. Wypożyczanie odbywa się w bibliotece szkolnej.
  6. Do wypożyczania podręczników uprawnieni są wszyscy uczniowie naszej szkoły.
  7. W przypadku zmiany szkoły przez ucznia, jest on zobowiązany do zwrotu wypożyczonych podręczników do biblioteki najpóźniej w dniu w którym następuje przeniesienie do innej szkoły.
  8. Wychowawca informuje rodziców i uczniów o zasadach odpowiedzialności za wypożyczone podręczniki i materiały edukacyjne.
  9. Przez okres użytkowania podręczników i materiałów edukacyjnych uczeń zobowiązany jest dbać o ich stan.
  10. W przypadku zniszczenia lub zagubienia podręcznika lub materiałów edukacyjnych szkoła może żądać od rodziców ucznia zwrotu kosztu ich zakupu lub odkupienia podręcznika.
  11. Materiały ćwiczeniowe pozostają własnością ucznia – nie podlegają zwrotowi do biblioteki szkolnej.
  12. Organem uprawnionym do zmiany powyższego Regulaminu jest Dyrektor Szkoły.