Środa, 2024-04-17

Imieniny: Anicety, Klary

,,Czytanie łączy pokolenia”

,,Czytanie łączy pokolenia”- pod takim hasłem biblioteka szkolna we współpracy z wychowawcami klas zorganizowała spotkania z książką, na które zaproszenie przyjęli dziadkowie, rodzice i, oczywiście, dzieci. Dorośli przynieśli ze sobą lektury z młodości, które wryły się w ich pamięć, a nawet stały się drogowskazem na przyszłość.

Wśród takich książek nie zabrakło Ludzi bezdomnychMałego KsięciaKamieni na szaniec. Okazało się, iż jeden z zaproszonych gości, dziadek Kingi Malarz z kl. II b sam jest autorem książki o swojej rodzinnej miejscowości. Podczas spotkania z młodzieżą podzielił się swoimi wspomnieniami związanymi z pomysłem na książkę oraz gromadzeniem materiałów do swojej publikacji.

Liczymy na to, że okazji do spotkań międzypokoleniowych w naszej szkole będzie jeszcze wiele. Niewątpliwie są one ogromnym przeżyciem zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych, którzy bardzo pozytywnie ocenili postawę i zachowanie gimnazjalistów.