Spotkanie z Irlandią

2 listopada naszą szkołę odwiedzili goście z Irlandii. Agnieszka i Liam (rodowity Irlandczyk) poprowadzili zajęcia dla klas językowych: II C i III C, podczas których przedstawili prezentację o Zielonej Wyspie. Liam w bardzo interesujący sposób opowiadał o swoim kraju uwzględniając jego geografię, historię, a także święta i tradycje.

Zwieńczeniem przemowy Liama było wykonanie przez Agnieszkę piosenki pt. „Molly Malone”. Nasi uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali występu, a następnie zaangażowali się w dyskusję z gośćmi dopytująć o interesujące ich rzeczy związane z Irlandią. Mamy nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie z Agnieszką i Liamem i wkrótce znowu będziemy mogli ich gościć.