Tradycje andrzejkowe – udział uczniów w spotkaniu zorganizowanym przez bibliotekę i Samorząd Uczniowski.

30 listopada 2017 r. Samorząd Uczniowski oraz biblioteka szkolna zaprosili  wszystkie klasy gimnazjum na spotkania, których celem było przybliżenie młodzieży polskich tradycji związanych z andrzejkami i katarzynkami.

Skąd się wzięły andrzejki i katarzynki, jakie zwyczaje i obrzędy były z nimi związane, o czym mówią liczne przysłowia ludowe dotyczące św. Andrzeja i andrzejek? – na takie właśnie pytanie mogli znaleźć odpowiedź uczestnicy spotkania. Były także konkursy z nagrodami i, oczywiście, wróżby przepowiadające przyszłość, rzecz jasna potraktowane przez wszystkich jako dobra zabawa, a nie wyrocznia.