Udział uczniów w debacie młodzieżowej podsumowującej program "CHROŃMY MŁODOŚĆ"

W dniu 15.12.2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Władysława Sikorskiego  w Stalowej Woli odbyła się debata pod nazwa "Dylematy współczesnej młodzieży" podsumowująca programy realizowany przez uczniów naszej szkoły wraz ze Stowarzyszeniem Ruch Pomocy Psychologicznej INTEGRACJA  "CHROŃMY MŁODOŚĆ" i "CHROŃMY MŁODOŚĆ W SIECI"

W debacie udział wzięły uczennice klasy IIId gimnazjum - Wiktoria Wilk, Klaudia Ozga i Gabriela Otto wraz z psychologiem szkolnym p. Iwoną Zielińską, która była realizatorem i koordynatorem programu w szkole.
Podczas debaty poruszono ważne tematy z punktu widzenia młodego człowieka m.in. systemu wartości, konfliktu pokoleń, znaczenia stresu, wewnętrznej odwagi itp. Gospodarzami Międzyszkolnej Debaty byli  liderzy młodzieżowi, którzy  ją poprowadzili  i  zaproponowali tematy do dyskusji z wykorzystaniem metody „open space”.

Podczas Debaty było dużo okazji aby wymieniać się doświadczeniami, inspirować i poszukiwać nowych rozwiązań dla lepszej  przyszłości młodzieży.