Nabór do szkół ponadgimnazjalnych – maj 2018 r.

1. Adres strony dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych: https://podkarpacie.edu.com.pl/Kandydat
  2. Dla uczniów klas III gimnazjum zostały utworzone indywidualne konta, z których będą korzystać  podczas rekrutacji. Hasła i loginy do indywidualnych kont uczniowie otrzymają podczas spotkań z wicedyrektorem szkoły. Spotkania odbędą się w dniach 08.05.2018 r. – 11.05.2018 r.
  3. Po zalogowaniu się do systemu uczeń powinien sprawdzić prawidłowość swoich danych osobowych i ewentualnie je uzupełnić lub zaktualizować. Ważne jest podanie numerów telefonów, pod którymi pracownicy szkół ponadgimnazjalnych mogliby kontaktować się z kandydatami w sprawie naboru. Dostęp do indywidualnych kont uczniów będzie możliwy w systemie od 07.05.2018 r.
  4. Na stronie dla kandydatów można zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019 (do zapoznania się z ofertą nie są potrzebne indywidualne loginy i hasła oraz dostęp do indywidualnego konta ucznia).
  5. Zasady wyboru szkół: można wybrać maksymalnie 3 szkoły ponadgimnazjalne, w danej szkole można wybrać dowolną ilość oddziałów/profili czy zawodów, bardzo  ważna jest kolejność wyboru oddziałów/profili (na I miejscu należy wybierać ten, którym uczeń jest najbardziej zainteresowany). Nie należy ograniczać się do wyboru tylko jednego oddziału/profilu w danej szkole.
  6. Jeśli uczeń wybiera szkołę spoza systemu elektronicznego naboru (np. szkoły ponadgimnazjalne w Nisku), to w systemie elektronicznym może wybrać tylko 2 szkoły, trzecią szkołą będzie szkoła spoza systemu.
  7. Na podanej stronie internetowej uczeń będzie wypełniał podanie o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej. Sposób wypełniania takiego podania zostanie uczniom przedstawiony na lekcjach informatyki. Po wypełnieniu podania należy je wydrukować, podpisać (podpisuje uczeń i rodzic) i zanieść tylko do szkoły tzw. pierwszego wyboru czyli tej szkoły, w której znajduje się oddział, którym uczeń jest najbardziej zainteresowany. Uczeń składa tylko jedno podanie w jednej szkole!
  8. Termin składania podań do szkół ponadgimnazjalnych: od 7 maja 2018 r. do 11 czerwca 2018 r.
  9. Do 21 czerwca 2018 r. do systemu zostaną wprowadzone oceny końcoworoczne kandydatów, wyniki egzaminu i inne osiągnięcia uwzględniane w procesie rekrutacji. Te dane uczeń może sprawdzić na swoim koncie. W oparciu o przesłane z gimnazjów dane prowadzona jest rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych.  Dlatego nie należy zanosić kserokopii świadectw do szkół ponadgimnazjalnych. Kserokopia jest potrzebna tylko w przypadku, gdy kandydat wybiera szkołę spoza elektronicznego naboru.
  10. Za pośrednictwem swojego indywidualnego konta uczeń może sprawdzić wyniki rekrutacji na stronie internetowej przeznaczonej do naboru.
  11. WAŻNE TERMINY:
  • 29 czerwca 2018 r. – publikacja list zakwalifikowanych do przyjęcia do danej szkoły.
  • Od 29 czerwca 2018 r. do 6 lipca 2018 r. – potwierdzenie woli podjęcia nauki w danej szkole poprzez dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu.
  • 9 lipca 2018 r. – ogłoszenie list przyjętych do klasy I w poszczególnych szkołach.