Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

XX Ogólnopolski Konkurs Recytatorski w Tarnowie

W dniu 12 maja 2018 roku odbył się w Tarnowie XX Ogólnopolski Konkurs Recytatorski i Międzynarodowy Konkurs Recytatorski w ramach XIX Międzynarodowej Akademii Poezji Polskiej Tarnów 2018. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Kacper Goc z klasy II b gimnazjum i Tymoteusz Bulak z klasy V b szkoły podstawowej.

Trzydniowy pobyt w Tarnowie spędzili pod opieką p. Janusza Witka. Uczniów do konkursu przygotowała p. Mirosława Pikula. Kacper w Konkursie Ogólnopolskim odniósł wielki sukces zdobywając drugie miejsce. Uczestnicy konkursu w liczbie 27 uczniów przyjechali z Wałbrzycha, Wodzisławia Śląskiego, Krakowa, Rzeszowa, Dąbrowy Tarnowskiej i Tarnowa. W Konkursie Międzynarodowym brały udział polskie dzieci z Wilna, z trzech miejscowości z Ukrainy, z trzech miejscowości z Węgier oraz z Czech. Spotkanie naszych uczniów z polskimi dziećmi z zagranicy było dużym przeżyciem.