Naukowo i historycznie – Lublin – Majdanek 2018

Dnia 28 września 2018 r. uczniowie klasy III c gimnazjum wzięli udział w zajęciach językowych z okazji „Piątego Święta Tłumaczy – Hieronimki 2018” na Uniwersytecie im. Marii Curie Skłodowskie w Lublinie.

Uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu pt. ”Dlaczego św. Hieronim został patronem tłumaczy?”, a następnie podzieleni na grupy udali się do sal ćwiczeniowych na zajęcia ze studentami wydziału lingwistyki stosowanej. Swoje umiejętności językowe uczniowie prezentowali podczas projektów z języka niemieckiego: „Reisen machen klug” oraz „Niemieckie przysłowia ukryte za internetowymi emoji”, a także podczas konkursów językowych i na tzw. stacjach uczenia się.

W godzinach popołudniowych uczniowie udali się do Państwowego Muzeum na Majdanku. Podczas dwugodzinnej lekcji historii młodzież przeszła szlakiem byłych więźniów obozu. Nasza wycieczka zakończyła się przed ogromnym, zbiorowym Mauzoleum, w którym znajdują się prochy zamordowanych więźniów. Uczniowie oddali hołd ofiarom nazizmu.