Kwalifikacja uczniów PSP nr 12 im. Jana Pawła II do XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży 2019

W dniu 30 kwietnia 2019r. ogłoszono wyniki rekrutacji do Sejmu Dzieci i Młodzieży. Temat przewodni projektu konkursowego to: „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w konkursie – drużyny dwuosobowe - musieli zrealizować projekt w którym, w sposób trwały, upamiętnili losy
i działalność posła, sprawującego mandat w latach 1918-1939, który podczas II wojny światowej działał dla dobra ojczyzny. W tym celu musieli stworzyć trwały efekt realizowanego projektu w postaci krótkiego filmu, słuchowiska, witryny internetowej lub innego pomysłu promującego losy wybranego bohatera. Organizatorem XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a współorganizatorami podobnie jak w ubiegłym roku są Ministerstwo Edukacji Narodowej,  Instytut Pamięci Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Z PSP nr 12 im. Jana Pawła II zgłoszono 5 projektów.

Z dumą informujemy, że do Sejmu Dzieci i Młodzieży zakwalifikowali się:

- Patrycja Panek i Dawid Panek z klasy VIIIC

- Małgorzata Sobkiewicz i Natalia Ptaszek z IIIBG