Wtorek, 2024-03-19

Imieniny: Aleksandryny, Józefa

Jesteś tutaj:

Witamy na naszej stronie.

Mamy nadzieję, że dzięki niej zarówno rodzice podopiecznych, jak i podopieczni będą mogli bardziej zaangażować się w życie placówki.

Konkurs językowy - POLIGLOTA

W czwartek, 28 marca 2019 roku, odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Stalowej Woli V Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego „Poliglota”.Uczennica klasy III C G Patrycja Woźniak uzyskała II miejsce w tym konkursie. Serdeczne gratulacje!

Sukces uczennicy naszej szkoły

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego 2019 Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych ufundowało nagrody dla najzdolniejszej młodzieży województwa podkarpackiego. Wśród 25 wybitnie uzdolnionych uczniów znalazła się uczennica klasy III gimnazjum – Natalia Popek.

Zielona Szkoła

Uczniowie klas IIIb, IIIc i IIIe gimnazjum odpoczywają na Zielonej Szkole pod opieką pani Agnieszki Chyły, Jurka Gancarczyka i Piotra Brzezińskiego w Małym Cichym. Już pierwszy dzień przyniósł atrakcje – zwiedzanie  najstarszej kopalni  soli w Bochni oraz Muzeum Motyli Arthropoda. Atrakcyjne wycieczki do Tatrzańskiego Parku Narodowego przyniosły ogromną radość w obcowaniu z przyrodą podczas lekcji w terenie.

LAUREACI I FINALIŚCI

konkursów przedmiotowych

organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty

rok szkolny 2018/2019

Rozstrzygnięcie IV Konkursu Plastycznego "Lalka"

Dnia 15 maja 2019 r. komisja Konkursowa z GOKiB w Gromadce rozstrzygnęła i wybrała laureatów Konkursu Plastycznego pt: ,,Lalka".

Praca „Prząśniczka" autorstwa uczennicy  naszej szkoły Małgorzaty Sobkiewicz zajęła I miejsce w kategorii wiekowej VII, VIII.

Konkurs Poezji Religijnej „Moje drogi do Boga”

W niedzielę 28. kwietnia 2019 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu Poezji Religijnej, który już po raz trzeci zorganizowała Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli.

„Poruszane przez młodych autorów tematy, to m.in.: poczucie wiary, ufność w dobre intencje i dobrą wolę Boga, wdzięczność, osobiste przeżycia, ale również rozterki i analiza człowieczego losu przez pryzmat ludzkich słabości”.

(fragment wstępu „Almanachu pokonkursowego” Elżbiety Ferlejko)

VIII Podkarpackim Konkursie Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają”

Nasi uczniowie biorą aktywny udział w konkursach literackich m.in w VIII Podkarpackim Konkursie Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają”.  W tegorocznej edycji konkursu 23 maja 2019 w Jeżowem uczennice klasy IIIB gimnazjum pod opieką p.Zofii Wlazło zajęły:

I miejsce w kategorii proza i  w kategorii poezji - Małgorzta Sobkiewicz;

III miejsce w kategorii poezja - Izabela Chyła.

Serdecznie GRATULUJEMY!!!

Deutsche Erfinder – Wissenschaftswettbewerb

W dniu 7 maja 2019 r. odbyły się  w klasie językowej III c  gimnazjum,  w ramach innowacji pedagogicznej „Młodzi poligloci”, warsztaty z języka niemieckiego, które przygotowała i przeprowadziła p. Adrianna Dubicka, studentka Instytutu Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych w Sandomierzu.

INSTRUKCJA dla uczniów – Nabór Optivum

5 KROKÓW DO SZKOŁY PONADPODSTAWOWEJ/PONADGIMNAZJALNEJ

Kwalifikacja uczniów PSP nr 12 im. Jana Pawła II do XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży 2019

W dniu 30 kwietnia 2019r. ogłoszono wyniki rekrutacji do Sejmu Dzieci i Młodzieży. Temat przewodni projektu konkursowego to: „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”.