Wtorek, 2024-03-19

Imieniny: Aleksandryny, Józefa

Gala Laureatów 13. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego JA i ŚWIAT

Świat widziany oczyma młodych twórców zaprezentowano 9 czerwca 2017 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie podczas Gali Laureatów 13. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego JA i ŚWIAT.

Laureaci konkursu zaprezentowali swoje utwory. Treść wierszy wskazuje na ogromną wrażliwość i zmysł obserwacji otaczającego świata, człowieka i natury.

Laureatką konkursu została uczennica kl. I b Małgorzata Sobkiewicz, która zdobyła III miejsce. Opiekunem Małgosi jest p. Zofia Wlazło.

Gratulujemy Laureatce odniesionego sukcesu!

Zielona Szkoła Murzasichle 5-9.06.2017

Uczniowie kl. IIIa, IIIb oraz delegacje z kl. Ib i Id  ostatni tydzień spędzili na Zielonej Szkole. Podczas pobytu mieli możliwość poznać  zwierzęta z różnych części świata odwiedzając krakowskie ZOO, kulturę, florę, faunę Podhala (na wycieczkach w Tatrzańskim Parku Narodowym w Dolinie Kościeliskiej, Wąwozie Kraków, Polanie Pisanej, paśmie Gubałówki, polanie Szymoszkowej czy po okolicach Murzasichla.

Dzień Języków Obcych

„Nie traktujmy nauki języków obcych tylko jako szkolnego przymusu, ale jako przepustkę do lepszego świata i szerszych możliwości”.

Tradycją naszej szkoły stały się obchody Dnia Języków Obcych. W tym roku świętowaliśmy ten dzień w środę 7 czerwca. Głównym celem spotkania było propagowanie idei nauki języków obcych wśród młodzieży klas pierwszych naszego gimnazjum.

,,Jak nie czytam, jak czytam”, czyli jak uczniowie klasy II d zachęcają do czytania książek i poznają lokalna historię

1 czerwca 2017 r. uczniowie klasy II d wraz z wychowawca p. Anną Lubas odwiedzili Bibliotekę Międzyuczelnianą w Stalowej Woli, która  w tym roku po raz pierwszy włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem ,,Jak nie czytam, jak czytam”.

„Kto czyta, żyje dwa razy dłużej”

W dniu 1 czerwca 2017 roku uczniowie klasy I c i II c naszego gimnazjum wraz z wychowawcami paniami Martą Michno i Magdaleną Husą uczestniczyli w spotkaniu promującym „Nowości wydawnicze w literaturze młodzieżowej”.

XV Ogólnopolski Konkurs Literacki

Izabela Chyła  z klasy IB zajęła II miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Literackim w Skępem. Opiekunem Izabeli jest Pani Zofia Wlazło, która wspiera pasję, rozwija talent naszych uczniów.

Obóz sportowy klasy II a

W okresie od 15.05. do 21.05.2017r. klasa II a pod opieką wychowawcy Piotra Brzezińskiego i Jerzego Garncarczyka przebywała na obozie sportowym w Suchem koło Zakopanego.

Komers - 1.06.2017r.

W dniu 1.06.2017r. odbył się komers klas trzecich. Rozpoczął się uroczystym polonezem, który tak oczarował widzów, że został powtórzony. Po oficjalnej części odbył się bal. Wszyscy świetnie się bawili.

Wycieczka klasy I c i II c

W dniach 29 - 30 maja 2017 uczniowie kl. I c i II c wzięli udział w wycieczce do Krakowa.
Uczniowie zwiedzili Kraków, uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych, obejrzeli ekspozycję muzealną w „Ogrodzie Doświadczeń” oraz aktywnie spędzili czas w parku rozrywki.