Wtorek, 2024-03-19

Imieniny: Aleksandryny, Józefa

NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY

26 kwietnia 2018 roku klasy II e i III b pod opieką pań Edyty Kiec i Agnieszki Maślach były w stalowowolskim Campusie Naukowym na warsztatach LEGO. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość samodzielnie skonstruować z klocków Lego małe roboty i zaprogramować ich działanie. Następnie uczestniczyli w warsztatach fizycznych. Zwariowany fizyk-magik prezentował różnorodne doświadczenia fizyczne.

Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci

W lutym uczniowie klas II i III na zajęciach z informatyki obchodzili Dzień Bezpiecznego Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W roku 2018 DBI obchodzony był 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Szkolny finał WOŚP

3207,38 zł- taką kwotę zebraliśmy 10 stycznia 2018 w czasie szkolnego finału WOŚP. Już od wielu lat gramy na rzecz orkiestry i tym razem w atmosferze zabawy licytowaliśmy na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków. W imieniu sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i własnym dziękujemy wszystkim,  którzy wsparli orkiestrę, przekazując przedmioty na licytację, licytującym i wszystkim wspierającym orkiestrę datkami, występami artystycznymi i organizacyjnie.

,,Historia cichej nocy zaklęta w kolędach”

Atmosfera związana ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole zagościła na dobre 14 grudnia  2017r.  sala gimnastyczna na jedno popołudnie zamieniła się w salę koncertową.

Wycieczka do Elektrowni w Stalowej Woli

4.12.2017  uczniowie klas badawczo – przyrodniczych pod opieką wychowawców Agnieszki Chyły, Agnieszki Maślach w ramach wycieczki naukowej odwiedzili Elektrownię Stalowa Wola.

Słowa muzyką malowane

Jak rozwijać pasje i zainteresowania? Jak wspierać twórczość uczniów? Jak pomóc dostrzec to co mają w sobie? Czy muzyka może w tym pomóc?..... – odpowiedzi na takie pytania mogliśmy odnaleźć w koncercie „Słowa muzyką malowane”

Spotkanie z Irlandią

2 listopada naszą szkołę odwiedzili goście z Irlandii. Agnieszka i Liam (rodowity Irlandczyk) poprowadzili zajęcia dla klas językowych: II C i III C, podczas których przedstawili prezentację o Zielonej Wyspie. Liam w bardzo interesujący sposób opowiadał o swoim kraju uwzględniając jego geografię, historię, a także święta i tradycje.

Wielki sukces uczniów Gimnazjum nr 5

Uczniowie Gimnazjum nr 5 uzyskali najlepszy wynik egzaminu gimnazjalnego przeprowadzonego w roku szkolnym 2016/2017 spośród wszystkich gimnazjów prowadzonych przez Miasto Stalowa Wola.

Z tej okazji, podczas uroczystości związanej z obchodami Dnia Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta Stalowej Woli Pan Lucjusz Nadbereżny pogratulował Panu Dyrektorowi Markowi Koperze. Sukces naszych uczniów uhonorowany został także pamiątkową statuetką ufundowaną przez Prezydenta Miasta.

Stypendia edukacyjne Prezydenta Miasta Stalowej Woli za osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017

Stypendium edukacyjne Prezydenta Miasta Stalowej Woli za osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017 otrzymali następujący uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 5:

1. Zuzanna Kaczor
  2. Paulina Karkoszka
  3. Bartłomiej Kot
  4. Karolina Pawłowska
  5. Martyna Rusin
  6. Lena Takmadżan
  7. Alicja Stawicka
  8. Katarzyna Zbyrad
  9. Kamil Źródłowski

Wizyta w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej