Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Wtorek, 2018-05-22

Imieniny: Emila, Neleny

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 664536
  • Do końca roku: 223 dni
  • Do wakacji: 31 dni

O programie Globe

W kwietniu 2009 roku Zespół Szkół Nr 3, Gimnazjum Nr 5 w Stalowej Woli 

zostało wpisane na listę uczestników Programu GLOBE


GLOBE jest ogólnoświatowym, edukacyjnym programem badawczym, który uczy młodzież rozumienia globalnych problemów środowiska przyrodniczego poprzez obserwacje i badania prowadzone w najbliższym otoczeniu.

 

Program powstał w 1994 roku dzięki inicjatywie wiceprezydenta USA. W Polsce realizowany jest od 1997 roku na podstawie umowy podpisanej przez Ministerstwo Edukacji i dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koordynatorem Programu w Polsce jest Centrum informacji o środowisku UNEP/GRID-Warszawa.  

W kwietniu 2009 roku Zespół Szkół Nr 3, Gimnazjum Nr 5 w Stalowej Woli zostało wpisane na listę uczestników Programu GLOBE. Obecnie na serwerze Programu zgromadziliśmy ponad 150 pomiarów i obserwacji miesięcznie.

Istnieją cztery obszary naukowo-badawcze programu Globe:

1. Atmosfera

2. Hydrologia

3. Gleba

4. Pokrycie terenu/badania biologiczne

Wszystkie te badania wymagają stosowania dokładnych, niezawodnych i skalibrowanych instrumentów pomiarowych, które odpowiadają wymogom opracowanym przez naukowców programu GLOBE i zapewniają jednorodne i dokładne wykonywanie pomiarów przez międzynarodową społeczność badaczy.