Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Wtorek, 2018-05-22

Imieniny: Emila, Neleny

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 664528
  • Do końca roku: 223 dni
  • Do wakacji: 31 dni
Jesteś tutaj: Start / Nasze sukcesy / Konkursy

Konkursy

Artykuły

III edycja Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

2018-01-12
Powiększ zdjęcie

W dniu 13.12.2017 r. uczennice Alicja Krupa (kl. III C), Justyna Środoń (kl. III C), Lena Takmadżan (kl. III C) i Aleksandra Więckowicz (kl. II B) wzięły udział w III edycji Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych organizowanym przez Instytut Humanistyczny Wydziału Zamiejscowego w Sandomierzu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Uczennica naszej szkoły Aleksandra Więckowicz zajęła w konkursie I miejsce

Czytaj więcej o: III edycja Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

VII POWIATOWY KONKURS „KOLĘDOWANIE PO NIEMIECKU”

2017-12-21
Powiększ zdjęcie

19 grudnia 2017 roku odbył się VII Powiatowy Konkurs „Kolędowanie po niemiecku” zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Stalowej Woli przy ulicy Hutniczej 17. Konkurs miał na celu kultywowanie tradycji świątecznych i popularyzowanie kolęd niemieckich w naszym regionie, jak również aktywizowanie uczniów do działalności artystycznej i stwarzanie możliwości szlachetnego współzawodnictwa, a nauczycielom twórczej pracy z młodzieżą.

Czytaj więcej o: VII POWIATOWY KONKURS „KOLĘDOWANIE PO NIEMIECKU”

Gala Laureatów 13. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego JA i ŚWIAT

2017-06-11
Powiększ zdjęcie

Świat widziany oczyma młodych twórców zaprezentowano 9 czerwca 2017 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie podczas Gali Laureatów 13. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego JA i ŚWIAT.

Laureaci konkursu zaprezentowali swoje utwory. Treść wierszy wskazuje na ogromną wrażliwość i zmysł obserwacji otaczającego świata, człowieka i natury.

Czytaj więcej o: Gala Laureatów 13. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego JA i ŚWIAT

XV Ogólnopolski Konkurs Literacki

2017-06-05
Powiększ zdjęcie

Izabela Chyła  z klasy IB zajęła II miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Literackim w Skępem. Opiekunem Izabeli jest Pani Zofia Wlazło, która wspiera pasję, rozwija talent naszych uczniów.

Czytaj więcej o: XV Ogólnopolski Konkurs Literacki

„Moja miejscowość i region są piękne”

2017-04-12
Powiększ zdjęcie

„Moja miejscowość i region są piękne” – wie o tym doskonale uczennica klasy IB Gimnazjum nr 5 Małgosia Sobkiewcz. Zainteresowała się XIV edycją konkursu wojewódzkiego ogłoszonego przez Zespół Szkół Nr 2 w Nienadówce , wyszukała i sfotografowała najciekawsze miejsca naszego miasta, wykreowała prezentację multimedialną i wzięła udział w konkursie.

Czytaj więcej o: „Moja miejscowość i region są piękne”

I miejsce w finale Quizspotter „Dziedzictwo kulturowe Powiatu Stalowowolskiego”

2017-03-24
Powiększ zdjęcie

W dniu 22.03.2017r. w Miejskim Domu Kultury odbył się finał turnieju wiedzy Quizspotter  „Dziedzictwo kulturowe Powiatu Stalowowolskiego”.  W finale wzięło udział 19 reprezentacji szkół gimnazjalnych z całego powiatu. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Pawłowska i Piotr Dryżałowski z klasy III b.  

Czytaj więcej o: I miejsce w finale Quizspotter „Dziedzictwo kulturowe Powiatu Stalowowolskiego”

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej

2017-03-12
Powiększ zdjęcie

W dniu 2 marca 2017r. w Zespole Szkół Społecznych im. Armii Krajowej w Stalowej Woli odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej. Nasi uczniowie Gimnazjum nr 5 Bartłomiej Kot i Kamil Źródłowski przygotowani do konkursu przez p. Janusza Witka odnieśli duży sukces wygrywając konkurs. Za I miejsce otrzymali nagrody książkowe. W poprzednim roku szkolnym chłopcy zajęli drugie miejsce. Po konkursie uczestnicy zapoznali się z informacjami przedstawionymi przez członków wojskowej grupy rekonstrukcyjnej czasów kampanii wrześniowej 1939r.

Czytaj więcej o: III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej

VI Powiatowy Konkurs „Kolędowanie po niemiecku”

2016-12-21
Powiększ zdjęcie

Dnia 19 grudnia 2016 roku odbył się VI Powiatowy Konkurs „Kolędowanie po niemiecku” zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ul. Hutniczej 17 w Stalowej Woli. Miał on ona celu przybliżenie uczniom tradycji śpiewania kolęd w języku Goethego. Był skierowany do uczniów klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. 

Czytaj więcej o: VI Powiatowy Konkurs „Kolędowanie po niemiecku”

II edycja Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych

2016-12-13
Powiększ zdjęcie

W dniu 8 grudnia 2016r. odbyła się II edycja Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych organizowanego przez Instytut Humanistyczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sandomierzu.

Czytaj więcej o: II edycja Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych

II Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej dla uczniów gimnazjum „Flügel der Poesie”

2016-11-30
Powiększ zdjęcie

W dniu 29.11.2016 r. w Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkól Ogólnokształcących w Stalowej Woli odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej. Celem konkursu było popularyzowanie  literatury niemieckiej, ożywienie kontaktu z poezją niemieckojęzyczną i  pobudzenie aktywności artystycznej.

Czytaj więcej o: II Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej dla uczniów gimnazjum „Flügel der Poesie”