Wtorek, 2024-03-19

Imieniny: Aleksandryny, Józefa

III edycja Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

W dniu 13.12.2017 r. uczennice Alicja Krupa (kl. III C), Justyna Środoń (kl. III C), Lena Takmadżan (kl. III C) i Aleksandra Więckowicz (kl. II B) wzięły udział w III edycji Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych organizowanym przez Instytut Humanistyczny Wydziału Zamiejscowego w Sandomierzu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Uczennica naszej szkoły Aleksandra Więckowicz zajęła w konkursie I miejsce

VII POWIATOWY KONKURS „KOLĘDOWANIE PO NIEMIECKU”

19 grudnia 2017 roku odbył się VII Powiatowy Konkurs „Kolędowanie po niemiecku” zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Stalowej Woli przy ulicy Hutniczej 17. Konkurs miał na celu kultywowanie tradycji świątecznych i popularyzowanie kolęd niemieckich w naszym regionie, jak również aktywizowanie uczniów do działalności artystycznej i stwarzanie możliwości szlachetnego współzawodnictwa, a nauczycielom twórczej pracy z młodzieżą.

Gala Laureatów 13. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego JA i ŚWIAT

Świat widziany oczyma młodych twórców zaprezentowano 9 czerwca 2017 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie podczas Gali Laureatów 13. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego JA i ŚWIAT.

Laureaci konkursu zaprezentowali swoje utwory. Treść wierszy wskazuje na ogromną wrażliwość i zmysł obserwacji otaczającego świata, człowieka i natury.

XV Ogólnopolski Konkurs Literacki

Izabela Chyła  z klasy IB zajęła II miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Literackim w Skępem. Opiekunem Izabeli jest Pani Zofia Wlazło, która wspiera pasję, rozwija talent naszych uczniów.

„Moja miejscowość i region są piękne”

„Moja miejscowość i region są piękne” – wie o tym doskonale uczennica klasy IB Gimnazjum nr 5 Małgosia Sobkiewcz. Zainteresowała się XIV edycją konkursu wojewódzkiego ogłoszonego przez Zespół Szkół Nr 2 w Nienadówce , wyszukała i sfotografowała najciekawsze miejsca naszego miasta, wykreowała prezentację multimedialną i wzięła udział w konkursie.

I miejsce w finale Quizspotter „Dziedzictwo kulturowe Powiatu Stalowowolskiego”

W dniu 22.03.2017r. w Miejskim Domu Kultury odbył się finał turnieju wiedzy Quizspotter  „Dziedzictwo kulturowe Powiatu Stalowowolskiego”.  W finale wzięło udział 19 reprezentacji szkół gimnazjalnych z całego powiatu. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Pawłowska i Piotr Dryżałowski z klasy III b.

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej

W dniu 2 marca 2017r. w Zespole Szkół Społecznych im. Armii Krajowej w Stalowej Woli odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej. Nasi uczniowie Gimnazjum nr 5 Bartłomiej Kot i Kamil Źródłowski przygotowani do konkursu przez p. Janusza Witka odnieśli duży sukces wygrywając konkurs. Za I miejsce otrzymali nagrody książkowe. W poprzednim roku szkolnym chłopcy zajęli drugie miejsce. Po konkursie uczestnicy zapoznali się z informacjami przedstawionymi przez członków wojskowej grupy rekonstrukcyjnej czasów kampanii wrześniowej 1939r.

VI Powiatowy Konkurs „Kolędowanie po niemiecku”

Dnia 19 grudnia 2016 roku odbył się VI Powiatowy Konkurs „Kolędowanie po niemiecku” zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ul. Hutniczej 17 w Stalowej Woli. Miał on ona celu przybliżenie uczniom tradycji śpiewania kolęd w języku Goethego. Był skierowany do uczniów klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych.

W dniu 8 grudnia 2016r. odbyła się II edycja Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych organizowanego przez Instytut Humanistyczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sandomierzu.

II Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej dla uczniów gimnazjum „Flügel der Poesie”

W dniu 29.11.2016 r. w Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkól Ogólnokształcących w Stalowej Woli odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej. Celem konkursu było popularyzowanie  literatury niemieckiej, ożywienie kontaktu z poezją niemieckojęzyczną i  pobudzenie aktywności artystycznej.