1 c na wystawie wyjątkowego malarza – Jana Matejki

10 maja, uczniowie klasy 1 c, po raz kolejny odwiedzili  Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Obejrzeli ciekawą wystawę inaugurującą obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę wystawę wyjątkowego malarza – Jana Matejki.

Na wystawie zaprezentowano ponad dziewięćdziesiąt prac – obrazów olejnych, szkiców rysunkowych, reprodukcji drzeworytniczych i litograficznych jego prac.

A po obejrzeniu wspaniałych arcydzieł przyszedł czas na tworzenie swojej pracy, a nie była ona wcale łatwa, gdyż polegała na narysowaniu portretu z wylosowanymi akcesoriami np. stetoskopem, paletą, wybranymi narzędziami. Najłatwiej mieli uczniowie, którzy wylosowali koronę.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie Natalia  Paterek, Anna Poradka mama Wiktorii i wychowawczyni.

Autor: mgr Małgorzata Kotwa