Zaproszenie dla rodziców na zajęcia warsztatowe pod hasłem „Szkoła dla Rodziców”

Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 12 wraz z psychologiem szkolnym serdecznie zapraszają wszystkich chętnych rodziców do udziału w zajęciach warsztatowych pod hasłem „Szkoła dla Rodziców”.

„Szkoła dla Rodziców” to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami.

Jego głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji   z dzieckiem, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.

Oferta skierowana jest do wszystkich rodziców, którzy chcą:

- nawiązać efektywną współpracę z dzieckiem,

- modyfikować niepożądane lub nieodpowiednie zachowania dziecka bez stosowania przemocy,

- wspierać proces usamodzielniania się dziecka,

- pogłębiać wiedzę na temat skuteczności określonych metod wychowawczych,

- nabyć umiejętności aktywnego, wspierającego słuchania,

- budować klimat zaspokajający potrzebę miłości, bezpieczeństwa i akceptacji,

- umacniać rodzinę w jej prawidłowym funkcjonowaniu.

Główne motto Szkoły dla Rodziców i Wychowawców brzmi: Wychowywać to kochać i wymagać.

Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu – (cykl 10 spotkań) na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 12  w Stalowej Woli.

Rozpoczęcie zajęć przewidywane jest na dzień 28.09.2017r. (czwartek) o godzinie 17.00.

Osobami prowadzącymi będą psycholodzy – realizatorzy „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców” -  mgr Iwona Zielińska oraz  mgr Monika Sawa Kołodziejczyk.

Zapisów można dokonywać  osobiście w gabinecie psychologa p. Iwony Zielińskiej – pokój 115

lub telefonicznie  pod numerem 0-15 842-28-86 wew.24  do 25 września 2017r.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA - DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

Autor: mgr Iwona Zielińska