Spotkanie z pisarzem

8 października 2017 r. uczniowie klasy III b udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli na spotkanie z pisarzem – Michałem Zawadką, który jest autorem bajek o miłości, szacunku, przyjaźni, tolerancji i cudach natury.

Tematem spotkania były ogólnie przyjęte zasady savoir –vivre. Poprzez różne formy zabawy edukacyjnej i eksperymenty dzieci poznawały pojęcia związane z dobrym wychowaniem. Spotkanie wprowadziło młodych czytelników w świat trudnych zależności społecznych. Autor w bardzo przystępny i zabawny sposób tłumaczył dzieciom czym jest umiar, roztropność, tolerancja, szacunek, a także umiejętność dostrzegania i przyjaźń. To wyjątkowe spotkanie wprowadziło dzieci w świat relacji międzyludzkich, postaw wobec otoczenia, jak i umiejętności oceny i dostrzegania. Uczestnicy spotkania mogli również podziwiać zdolności aktorskie Michała Zawadki podczas czytania fragmentów jego książek. Na zakończenie spotkania dzieci mogły otrzymać autografy oraz zakupić książki.

Wyjście uczniów do biblioteki zorganizowała i opiekę sprawowała wychow. Maria Pistor.

Autor: mgr Maria Pistor