1c zafascynowana ,,Machinami Leonarda da Vinci"

15 stycznia br., uczniowie klasy 1 c, odwiedzili Centrum Edukacji Dziecięcej, przy ul. Staszica. Uczestniczyli w  ciekawej lekcji muzealnej  oraz wzięli udział w warsztatach plastycznych.

,,Machiny Leonarda da Vinci" to bardzo ciekawa interaktywna wystawa edukacyjna.

Helikopter, samochód, łożysko kulkowe, spadochron czy czołg to tylko niektóre z ogromnej liczby koncepcji, jakie stworzył da Vinci. Na ekspozycji zaprezentowane zostały tylko wybrane realizacje, będące wiernie odtworzonymi modelami, wykonanymi przez wykwalifikowanych włoskich rzemieślników na podstawie oryginalnych szkiców i projektów Leonarda. Obok tytułowych machin uczniowie zapoznali się z twórczością malarską słynnego artysty, na ekspozycji bowiem zaprezentowano reprodukcje jego wielkich dzieł. Wśród nich te najbardziej znane: Mona Lisa i Dama z gronostajem, Ostatnia wieczerza".

Największe zainteresowanie wzbudził model pojazdu latającego zawieszonego ponad głowami uczniów.

Warto było obejrzeć tę wystawę, pomimo niesprzyjającej  aury. Pierwszoklasiści okazali się ,,wytrwałymi  piechurami" i mroźna zima nie jest im straszna!

Autor: mgr Małgorzata Kotwa