Warsztaty profilaktyczno-edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w Internecie

W dniach 21.02.2018 i 28.02.2018 w klasach 7a, 7b i 7d odbyły się warsztaty profilaktyczno - edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w Internecie.

Zajęcia przeprowadziła pani Danuta Palimąka - trener Fundacji "NOWOCZESNA POLSKA" która realizuje projekt pod nazwą "Cybernauci - kompleksowy program kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci".
Uczniowie podczas warsztatów mieli okazję dowiedzieć się jak odpowiedzialnie korzystać z mediów społecznościowych, co podlega ochronie prawnej oraz w jaki sposób skutecznie reagować na zagrożenia w cyberprzestrzeni.
Młodzież miała również okazję uczestniczyć w quizie na temat bezpiecznych zachowań i aktywności  w internecie z wykorzystaniem platformy kahoot i quizzis.

Po zakończonych warsztatach z uczniami w szkoleniu dotyczącym bezpieczeństwa w sieci wzięła udział grupa nauczycieli i rodziców.

Autor: mgr Iwona Zielińska