Obóz sportowy klasy 8B w Zamościu 2022

Obóz sportowy klasy 8B w Zamościu

W dniach 07-12.11.2022 r. w Zamościu odbył się obóz sportowy klasy sportowej 8 B. Miejscem zakwaterowania był Hotel Artis, który zapewniał wspaniałe warunki do trenowania, nauki i relaksu.

Opiekę nad uczniami sprawowali Jadwiga Jankiewicz, Adela Orłowska, Bogdan Małecki.

Uczestnicy obozu korzystali z basenu, sali do ćwiczeń, kręgielni, minitężni, caldarium, sali do nauki. Szef kuchni pan Marcin wraz z całym z Zespołem dbał o to, żeby posiłki były smaczne i zdrowe.

Treningi doskonalące technikę pływania prowadziła pani Jadwiga Jankiewicz. Trenerzy Uczniowskiego Klubu Sportowego "AZYMUT" Siedliska panowie Krzysztof i Patryk Czerwieniec zapoznali uczestników obozu z podstawami biegu na orientację oraz zorganizowali zawody (4 trasy) w biegu na orientację oraz w grze terenowej w parku w Zamościu.

Wyniki: indywidualne w biegu na orientację:

1 miejsce: Bartosz Wąsik

2 miejsce: Mateusz Wiśniewski

3 miejsce: Laura Doroz.

Wyniki drużynowe w biegu na orientację:

1 miejsce: Arkadiusz Puka - Jakub Wilk

2 miejsce: Patryk Kruczkowski - Mateusz Wiśniewski

3 miejsce: Filip Herdzik - Kacper Dzierga.

W grze terenowej, która odbyła się w parku w Zamościu, zwyciężyły Zuzanna Walkowicz-Aleksandra Janeczko, 2 Patryk Kruczkowski-Mateusz Wiśniewski, 3 Zuzanna Życzyńska-Julia Bednarz

Trener Ernest Gdula z Gimnastycznego Klubu Sportowego ERKA poprowadził bardzo ciekawe zajęcia z gimnastyki połączonej z akrobatyką. Odbyły się też 13 i 14 Urodziny uczniów klasy 8 B, podczas których zdmuchano świeczki, zjedzono pizzę i rozegrano Mistrzostwa Obozu w Kręglach.

Mistrzem Obozu Klasy Sportowej 8 B został Kuba Woźny, 2m. - Julia Bednarz, 3m. - Maciej Bąk.

11-go listopada pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego wszyscy uczestnicy obozu odśpiewali Hymn Polski.

Ponadto, uczniowie codziennie rozwiązywali testy ósmoklasisty, obejrzeli film pt. "Quo vadis" i spektakl teatralny pt. "Balladyna", a  w wolnym czasie relaksowali się w caldarium.

Na zakończenie odbyło się uroczyste podsumowanie obozu sportowego klasy sportowej 8 B. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze za rozgrywki sportowe. Był to również czas na podziękowanie opiekunom, którzy otrzymali od uczestników pamiątkowe laurki, na których zostały napisane podziękowania za organizację obozu i opiekę podczas pobytu na obozie.

Podziękowania należą się Gminie Stalowa Wola oraz Miejskiemu Zakładowi Komunalnemu Sp. z o.o. w Stalowej Woli za pomoc finansową przy organizacji Obozu Sportowego kl. 8 B. Uczniowie mogli uczestniczyć w ciekawych zajęciach sportowych i doskonalić swoją sprawność fizyczną.

Jadwiga Jankiewicz