Naukowy Zawrót Głowy - pokazy z fizyki i warsztaty z Lego WeDo 2.0

27 i 28 lutego 2018r. uczniowie klas: IV a z IV e, V a, z VI c, VI b z IV b, i IV c z IV d udali się do Campusu LEGO Education Innovation Studio w Stalowej Woli na warsztaty z robotyki oraz na pokazy z fizyki.

Opiekę sprawowali wychowawcy: Anna Łojek, Katarzyna Pyz, Barbara Kuryj, Agata Partyka, Jadwiga Jankiewicz, Zofia Wlazło, Grażyna Kopera i Barbara Dziopak oraz rodzice uczniów kl. IV a i IV b.

Warto zauważyć, że Naukowy Zawrót Głowy jest firmą, która dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu pracy z dziećmi na klockach LEGO jako pierwsza w Polsce, i jak na razie jako jedyna, otrzymała licencję na lokal LEGO Education Innovation Studio.

W KRAINIE ŁADUNKÓW ELEKTRYCZNYCH

Prowadzący zajęcia, fizyk pan Tomasz Madej, wprowadził uczestników do świata elektryczności.

Zajęcia miały charakter interaktywnych pokazów, podczas których uczniowie aktywnie w nich uczestniczyli, przeprowadzając doświadczenia i asystując przy eksperymentach.

Uczniowie, wspólnie z prowadzącym, spróbowali wytworzyć prawdziwą burzę oraz dowiedzieli się, w jaki sposób chronić się przed szkodliwymi skutkami wyładowań atmosferycznych. Sprawdzili, jakie przedmioty są podatne na elektryzowanie (np. ludzkie włosy), wywołali elektryczny deszcz oraz poznali sposoby elektryzowania się ciał. Zagrali również w elektrycznego ping-ponga z generatorem Van de Graaffa.

Wspólnie z prowadzącym uczniowie wybudowali baterię z coca-coli oraz zapalali świetlówkę od kuli plazmowej. Wybudowali także muffinkowe elektryczne działo, odkrywając przy tym prawo Coulomba.

Podczas warsztatów z robotyki uczniowie uczyli się podstaw programowania. Budowali roboty, programowali je i udoskonalali po to, aby roboty wykonywały konkretne zadania.

Czas spędzony w Campusie LEGO upłynął w atmosferze radości i niezapomnianych wrażeń.

Autor: mgr Zofia Wlazło

Licznik wyświetleń: 1925