Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Od 2011 roku 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W Stalowej Woli również upamiętniamy żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego.

Żołnierze Wyklęci - to bohaterowie, którzy pozostali  wierni złożonej przysiędze żołnierskiej i walczyli z władzą komunistyczną, za co ponieśli najwyższą karę w wolnej Polsce.  Przez propagandę PRL nazywani faszystami i bandytami. Przez   wiele lat zapomniani, od niedawna zaczęto ich należycie honorować.

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zorganizował w piątek 2 marca dzień,, biało- czerwony". Akcja obejmująca również najmłodszych uczniow naszej szkoły, polegała na tym, a by w tym dniu ubrać sie w strój w barwach narodowych. Najmłodsi chętnie właczyli się do akcji, również ze swoimi wychowawcami, aby w ten sposób uczcić pamięć tych, którzy czasami przez całe swoje życie byli prześladowani lub utracili życie.

Ucznowie klasy 1 c chętnie i w sposób ciekwy ubrali się w ,,barwy narodowe". A nawet klasowa dekoracja, co prawda zimowa, też się wkomponowuje  w te barwy (białe bałwanki w czerwonych kapeluszach też nie chcą być gorsze od swoich właścicieli)!

Autor: mgr Małgorzata Kotwa