Wieczór filmowy pt. "Spotkanie z Afryką"

28 lutego 2018 roku  w klasie III d odbył się wieczór filmowy pt. „Spotkanie z Afryką”.

Celem było poszerzenie wiedzy na temat życia ludzi w Afryce oraz poznanie przyrody afrykańskiej.

Wieczór rozpoczął się od filmu, który przygotowała mama Nikoli. Ona także opowiedziała bardzo szeroko o życiu dzieci i dorosłych w Kenii. Dziewczynki i chłopcy z kl. III d  mogli także oglądnąć pamiątki przywiezione z tego afrykańskiego kraju. Następnie dzieci oglądnęły prezentację pt. „Moja Afryka”. Kolejny etap to oglądanie filmu „ W pustyni i w puszczy” na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza  oraz filmu  „Król Lew”. W przerwie, ponad czterogodzinnego oglądania, dzieci skorzystały z posiłku przygotowanego przez rodziców. Wieczór był wielkim i radosnym, pełnym wrażeń przeżyciem dla dzieci.

Autor: mgr Marzena Pelc