Konkurs czytelniczy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli

Dnia 26 marca 2018 roku uczennice naszej szkoły  uczestniczyły w  II edycji miejskiego konkursu pięknego czytania pod hasłem „Czytaj z radością – słuchaj z przyjemnością”.

Konkurs odbył się odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im.  M. Wańkowicza w Stalowej Woli, a w konkursowe szranki stanęły laureatki szkolnego konkursu czytelniczego tj. uczennice z klasy II a: Veronica Agaiby i Aleksandra Paszko oraz uczennice z klasy III b: Iga Bielecka i Paulina Kurzelewska.

Przed komisją konkursową uczennice prezentowały fragment dowolnie wybranej baśni polskiej  oraz wiersze Doroty Gellner lub Danuty Wawiłow, po wcześniejszym wylosowaniu tekstu.

Jury oceniało uczestników pod względem m.in. techniki czytania: interpunkcji, dykcji, płynności i tempa czytania oraz  środków artystycznego wyrazu. Liczyła się również tzw. „intuicja artystyczna”: postawa uczestnika na scenie, a nawet radzenie sobie z tremą. Dodatkowo każdy uczestnik mógł otrzymać punkty za artystyczne środki na przykład stroje zgodne z treścią wybranej baśni oraz nieprzekroczenie czasu prezentacji czytanego tekstu.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 4 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00, gdzie wyłonieni Laureaci zostaną uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami książkowymi.

Opiekę nad uczennicami sprawowała wychowawczyni klasy II a – Jolanta Jurewicz.

Autor: mgr Jolanta Jurewicz