Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego w MBP w Stalowej Woli

4 kwietnia 2018 roku uczennice naszej szkoły z klasy II a i III b  uczestniczyły w uroczystym rozstrzygnięciu II edycji konkursu „Czytaj z radością, słuchaj z przyjemnością” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Melchiora Wańkowicza oraz Publiczną Szkołę Podstawową nr 9 dla uczniów klas II-III szkół podstawowych w Stalowej Woli.

Po wewnętrznych, szkolnych eliminacjach, w etapie międzyszkolnym w  bibliotece, uczestnicy zobowiązani byli do przeczytania  fragmentu dowolnie wybranej baśni polskiej (czas czytania do 2 min) i przeczytania wylosowanego tekstu ze zbiorów wierszy Danuty Wawiłow lub Doroty Gellner.

Po konkursowych prezentacjach w II etapie, za doskonałą interpunkcję, dykcję oraz płynność i tempo czytania wyłoniono najlepiej czytających, którym przyznano nagrody i wyróżnienia.

W kategorii klas drugich Aleksandra Paszko zajęła I miejsce, a  Veronica Agaiby miejsce III. Obu uczennicom wręczono nagrody w postaci ilustrowanych albumów i dyplomy. Do konkursu dziewczynki  przygotowywała wychowawczyni klasy II a, mgr Jolanta Jurewicz.

Uczennice klasy III b: Iga Bielecka i Paulina Kurzelewska otrzymały dyplomy i książki za udział w konkursie.

Zwycięzcom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Jolanta Jurewicz

Autor: mgr Jolanta Jurewicz