Konkurs plastyczno – literacki ,,Wiosenne Zmagania Artystyczne 2018 pod hasłem „Jubileusz 100-lecia Niepodległej”

22 maja br. w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Trzebusce, odbyła się uroczystość rozstrzygnięcie konkursu plastyczno  – literackiego ,,Wiosenne Zmagania Artystyczne 2018 pod hasłem „Jubileusz 100-lecia Niepodległej”.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z województwa podkarpackiego. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej zgodnej z podaną tematyką i formą. Tematyką prac plastycznych dla uczniów  klas I – III  było,

1. „To właśnie jest moja ojczyzna” – wybrane krajobrazy Polski.
  2.   „Jestem Polak mały– współczesny patriotyzm w dziecięcej wyobraźni,,.

Uczennica klasy 1c Zuzanna Łyp za swoją pracę plastyczną otrzymała nagrodę. Na konkurs napłynęło ponad 400 prac plastycznych z całego Podkarpacia. Na wystawie finałowej znalazła się także praca koleżanki z klasy Mai Rurarz.

W ,,wyprawie,, po odbiór nagrody, Zuzi towarzyszyła mama, pani Izabella i wychowawczyni  klasy, pod opieką której Zuzia wykonała nagrodzoną pracę.

Autor: mgr Małgorzata Kotwa