Uczniowie 1c i 3 f w ,,krainie bizonów,, w Kurozwękach

Kurozwęki, malowniczo położony zakątek, był celem wyprawy jednodniowej uczniów klas 1 c i 3 f, którzy 29 maja br. wybrali się do ,,krainy bizonów”.

Jest to  znakomite miejsce zarówno do spokojnych spacerów, jak i do przeżycia wielu ciekawych przygód. Obecny właściciel po odkupieniu rodzinnego majątku z  rąk państwa, sprowadził do Kurozwęk stado bizonów i  stworzył tu wiele wyjątkowych atrakcji dla turystów.

Uczniowie klas 1 c i 3 f, po przyjeździe, musieli przejść przez labirynt z drzew bukowych, w którym należało odnaleźć sześć miejsc postaci, ukrytych wśród drzew i zaznaczyć je na otrzymanym  kuponie. Nie było to takie łatwe zadanie, szczególnie dla pierwszoklasistów.

Również wielkim przeżyciem dla dzieci była indywidualna przejażdżka na  prawdziwym koniu, dla większości uczniów po raz pierwszy!

Następnie zwiedziliśmy  wnętrza kurozwęckiego Pałacu  - salę balową, salony, taras widokowy, krużganki i XVIII w. kaplicę, jak również dziedziniec i muzeum-„Skarby i pamiątki rodu Popielów.

Lochy pełne tajemnic również wzbudziły zainteresowanie najmłodszych.

No ale największym zainteresowaniem cieszyło się Safari bizon, kraina bizonów rozciągająca  się tuż za pałacem. Naszych,, turystów,, zaciekawiło  oglądanie zwierząt z bliska podczas wycieczki wozem „safari bizon”, który wjeżdżał na łąki pomiędzy bizony.

W Mini zoo można było  obejrzeć lamy, osły, króliki,  świętojańskie owieczki, strusia, kozy,  kucyki oraz  różne gatunki ptactwa.

Wiele uciech dostarczyły zabawy dowolne na placu zabaw. Nie obyło się bez zakupu pamiątek z Kurozwęk.

Była też smaczna pizza i lody, po prostu dzień pełen atrakcji! Aby pozostał na dłużej w pamięci został utrwalony na zdjęciach. Zapraszamy do ich obejrzenia i zwiedzenia ,,krainy bizonów,,

Opiekę nad uczniami sprawowały panie Ksenia Rup, Natalia Paterek, Małgorzata Kotwa, oraz rodzice.

Autor: mgr Małgorzata Kotwa