Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

• Odwiedziło nas: 5819844

Program edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”

W roku szkolnym 2017/2018r. w oddziałach przedszkolnych 01 i 02 był realizowany Program edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”.

Założeniem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy. Poszczególne zajęcia były skoncentrowane na pobudzeniu różnych form aktywności dziecka przez zabawy twórcze, tematyczne, grupowe. Dzieci wykonywały rysunki, których celem było uświadomienie szkodliwości dymu papierosowego i wręczyły je osobom bliskim. Wzięły udział w konkursie plastycznym „Czyste powietrze wokół nas”.

Autor: mgr Teresa Gorczyca