Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

XXXIV Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w Słupsku

21 maja 2018 roku w  Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku odbyła się uroczystość rozdania nagród laureatom XXXIV Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w Słupsku. Gościem szczególnym była córka Pani Wandy Chotomskiej- Ewa Chotomska, czyli znana wszystkim Ciotka Klotka.

Na tegoroczny konkurs nadesłano 8195 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 521 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Ukrainy. Owocem tegorocznego konkursu jest 27. już tomik „Słowo jak witraż duszy”.

Wyróżnienia w tym konkursie otrzymali uczniowie klasy 5b: Gabriela Motyka i Jakub Miklus.

Nauczyciel przygotowujący – Mirosława Pikula

Autor: mgr Mirosława Pikula