Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

CODE WEEK w naszej szkole

W dniach od 8 do 19 października w naszej szkole na lekcjach informatyki w klasach 5 - 8 uczniowie stal się częścią Tygodnia kodu biorąc udział w CODE WEEK - Tydzień Kodowania UE to europejska inicjatywa, której celem jest dostarczanie każdemu kodowania i umiejętności cyfrowych w zabawny i angażujący sposób.

Celem działań jest upowszechnianie europejskiej inicjatywy jaką jest Code Week oraz zainteresowanie programowaniem szerokiej grupy odbiorców w różnym wieku i o różnych umiejętnościach za zakresu programowania i kodowania.

Uczniowie podczas zajęć programowali ze Scottie Go!, na code.org oraz z ozobotem i kodowali z Uczymy Dzieci Programować.

Młodzież w dniach od 15 do 19 października jednocześnie uczestniczyła w konkursie "Wyzwanie Code Week z Uczymy Dzieci Programować" wykonując zadania zlecone przez organizatora konkursu.

Organizatorem akcji była pani Agata Partyka.

Autor: mgr Agata Partyka