Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

• Odwiedziło nas: 5819023

Laureatki konkursu "Tak widzę muzykę" z 2 c

Uczennice klasy 2 c zostały  laureatkami   II edycji konkursu plastycznego dla uczniów stalowowolskich szkół „Tak widzę muzykę” .

W piątek 19 X br. w Miejskim Domu Kultury, w ramach II Festiwalu im. J. Garści, odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w  konkursie plastycznym dla uczniów stalowowolskich szkół „Tak widzę muzykę”.

Uczennice, obecnej klasy 2 c, w czerwcu ,,malowały,, do utworów Patronki Festiwalu Janiny Garści i do „Karnawału Zwierząt” C. Saint-Seans’a.

Maja Rurarz zdobyła  I miejsce, Zuzia Łyp zajęła  III miejsce, w  grupie wiekowej klasy 0/III.

Na wystawie, którą można oglądać w MDK u, znalazły się również prace Dominiki Miśkiewicz, Nikoli Tarki i Gabrysi Liszki również z klasy 2 c.

Uczennice otrzymały dyplomy, cenne nagrody książkowe, słodkości oraz ciekawy folder, w którym zostały ,,utrwalone,, nagrodzone prace plastyczne.

Po zakończeniu uroczystości, wręczenia nagród, drugoklasistki wysłuchały  godzinnego koncertu akordeonowego, w ramach II Festiwalu. Nagrodzone prace zostały wykonane pod opieką wychowawcy na zajęciach pozalekcyjnych i mobilizują do dalszej ,,zabawy z plastyką ,, .

M. Kotwa

,,II Festiwal im. Janiny Garści jest świętem muzyki szczególnej, bo mającej na uwadze słuchaczy młodych, których pragniemy pozyskać dla Muzyki. Muzyka to sztuka, która istnieje w symbiozie z innymi dziełami, a nawet je inspiruje. Inspiracje te są zresztą obopólne. Kierując się tą ideą włączamy w świat festiwalowych dźwięków obraz, poezję i taniec. Katalog, który przedstawiamy jest wynikiem połączenia muzyki z plastyką. Tutaj inspiracją dla młodych twórców były utwory Patronki Festiwal i „Karnawał Zwierząt” C. Saint-Seans’a. Dziękuję serdecznie uczniom i nauczycielom za udział w Konkursie, za to, że można zachwycić się muzyką i tak ją „widzieć”. (…),,

Magdalena Pamuła
                                                                                                                     Prezes Fundacji „Amadeusz”