Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Wycieczka do Wytwórni Bombek Choinkowych

23 października 2018 r. klasa I a i I d były na wycieczce w Wytwórni Bombek Choinkowych w Nowej Dębie.

Pierwszy etap wycieczki to zwiedzanie Muzeum Bombki Choinkowej, pierwszego i jedynego takiego muzeum na świecie. Tysiące bombek, kolorowych światełek, choinki udekorowane na wiele sposobów i stylów zachwyciły dzieci i dorosłych.
Podczas wycieczki dzieci poznały cały cykl produkcyjny świątecznych ozdób.  Zobaczyły jak się wydmuchuje bombkę ze szklanej rurki, srebrzy azotanem srebra, a następnie maluje i  dekoruje. W dekoratornii dzieci przyglądnęły się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły misterne wzory. Dzieci brały także udział w warsztatach plastycznych. Zdobiły wg swojego pomysłu bombki używając do tego celu specjalnego kleju, żelu i brokatu. Każda z bombek była oryginalna i bardzo piękna.
Na zakończenie wszyscy udali się do sklepu firmowego, by kupić coś dla siebie i swoich bliskich.

Opiekę nad dziećmi sprawowały  Barbara Łyp i Marzena Pelc oraz rodzice z obu klas.

Autor: mgr Marzena Pelc